Libra me aventura

Information

Botuesit

Autorët

Ulje çmimi! Jeronim Stilton, Ne mbreterine e fantazise Shfaq të madhe

Jeronim Stilton, Ne mbreterine e fantazise

2810

Produkt i ri

A keni ëndërruar ndonjëherë të udhëtoni në Mbretërinë e Fantazisë? A do të dëshironit të takonit shtriga, sirena, dragonj, xhinde, xhuxhmaxhuxhë mjekroshë, gjigantë, zana... por edhe njebrirësh, katallanë dhe njerëz ujqër? Do t'iu pëlqente të fluturonit në shpinën e Dragoit legjendar të Ylberit?

Më shumë detaje

Ne gjendje

$11.27

-20%

$14.09

Më shumë informacione

Titulli: Jeronim Stilton, Në mbretërinë e fantazisë (kopertinë e trashë, botim luksi)
Origjinali: Nel Regno della Fantasia
Gjinia: Roman
Shqipëroi: Agim Doksani
Shtëpia botuese: Pegi
Viti: 2012
Fq. 375
Pesha: 0.651 kg
ISBN: 978-9928-162-29-8

Mbi librin

A keni ëndërruar ndonjëherë të udhëtoni në Mbretërinë e Fantazisë? A do të dëshironit të takonit shtriga, sirena, dragonj, xhinde, xhuxhmaxhuxhë mjekroshë, gjigantë, zana... por edhe njebrirësh, katallanë dhe njerëz ujqër? Do t'iu pëlqente të fluturonit në shpinën e Dragoit legjendar të Ylberit? Le të nisemi së bashku atëherë, në këtë udhëtim aventuror në flatrat e Fantazisë!

Jeronim Stilton ka lindur në Miushëri, është diplomuar në Topologjinë e Letërsisë Mijore dhe në Filozofinë Arkeomiuike të Krahasuar. Drejton Jehonën e Brejtësit, gazeta më e famshme e Ishullit të Minjve. Është fitues i Çmimit Miucer për skupin "Thesari misterioz i zhdukur". Librat e tij janë përkthyer në 35 gjuhë të botës dhe vetëm në Itali janë shitur më shumë se 20 milionë kopje, si dhe më shumë se 45 milionë në mbarë botën! Jeronim Stilton është fitues i çmimit "Andersen" (2001), si personazh i vitit dhe "eBook Aëard" (2002) për librin më të mirë elektronik të botës së fëmijëve. Është autor i më se 130 librave të shitur në mbarë botën. Koleksionon kore antike parmixhani të shekullit XVIII dhe i përlqen të rrëfejë përralla nipit të tij, Beniaminit.

Reviews

Write a review

Jeronim Stilton, Ne mbreterine e fantazise

Jeronim Stilton, Ne mbreterine e fantazise

A keni ëndërruar ndonjëherë të udhëtoni në Mbretërinë e Fantazisë? A do të dëshironit të takonit shtriga, sirena, dragonj, xhinde, xhuxhmaxhuxhë mjekroshë, gjigantë, zana... por edhe njebrirësh, katallanë dhe njerëz ujqër? Do t'iu pëlqente të fluturonit në shpinën e Dragoit legjendar të Ylberit?

Libra të ngjashëm

Shkarkime

KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (0)