Leximet e verës 2011

Information

Botuesit

Autorët

Ulje çmimi! Mbi krimin ne Ballkan, Ismail Kadare Shfaq të madhe

Mbi krimin ne Ballkan, Ismail Kadare

SKU001666

Produkt i ri

Lënda që përfshin ky libërth, në radhë të parë letrat, bashkë me gjykimet mbi to, kapin një periudhë çerekshekullore: 1987-2011. Ngjarje të mëdha, kanë tronditur në këtë kohë, gjithë planetin, veçanërisht kontinentin europian, rrjedhimisht gadishullin ballkanik, e bashkë me të, hapsirën tonë shqiptare.

Më shumë detaje

In Stock

$5.63

-20%

$7.04

Zbritja në sasi

SasiaÇmimiJu kurseni
3 $0.70 Deri $19.01

Të dhënat

AutoriIsmail Kadare

Më shumë informacione

Titulli: Mbi krimin në Ballkan. Letërkëmbim i zymtëAktualitet / HistoriAutori: Ismail KadareShtëpia botuese: OnufriViti: 2011fq. 120Pesha: 0.18 kgISBN: 978-99956-87-43-4 Mbi librin Lënda që përfshin ky libërth, në radhë të parë letrat, bashkë me gjykimet mbi to, kapin një periudhë çerekshekullore: 1987-2011. Ngjarje të mëdha, kanë tronditur në këtë kohë, gjithë planetin, veçanërisht kontinentin europian, rrjedhimisht gadishullin ballkanik, e bashkë me të, hapsirën tonë shqiptare. Jehona e këtyre ngjarjeve, qofshin ato që lidhen me qendrën e historisë, siç quhet shpesh, e qofshin ato të rrethinave të saj, ndihen në këtë letërkëmbim. Rënia e komunizmit, bashkë me fundin e luftës së ftohtë, shpërbërja e tre shteteve feudale sllave, ribashkimi i dy Gjermanive, së fundi e krijimi i dy shteteve shqiptare në Ballkan, janë disa nga aktet e këtij teatri, ritmin dramatik të të cilit, e kanë përjetuar bashkërisht shumë kombe, shtete, aleanca dhe ndërgjegje popujsh. Shënim - Ky libër përfshihet te: Librat më të shitur 2011

Reviews

Write a review

Lënda që përfshin ky libërth, në radhë të parë letrat, bashkë me gjykimet mbi to, kapin një periudhë çerekshekullore: 1987-2011. Ngjarje të mëdha, kanë tronditur në këtë kohë, gjithë planetin, veçanërisht kontinentin europian, rrjedhimisht gadishullin ballkanik, e bashkë me të, hapsirën tonë shqiptare.

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...