Kategoritë

Botuesit

Autorët

Motra tjeter, Kristin Hannah Shihe të plotë

Motra tjeter, Kristin Hannah

Megani dhe Klera ritakohen pas më shumë se dy dekadash. Në një kohë kur mendojnë se jeta e tyre ka ndryshuar kaq shumë, dy motrat do të përpiqen të jenë çka nuk kanë qenë kurrë që pas vegjëlisë: një familje e vërtetë.

Info shtesë

Disponueshëria: Në gjendje

$14.65

Me ulje çmimi!

-20%

$18.31

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

  • Historia e vajzes se humbur, Elena Ferrante

    Historia e...


    "Historia e vajzës së humbur" është vëllimi i...

  • Teper krenare, teper e brishte, Alfonso Signorini

    Teper...


    Më 16 shtator 1977, Maria Callas dha shpirt në...

Titulli: Motra tjeter
Origjinali: Between Sisters
Gjinia: Roman
Autori: Kristin Hannah
Shqipëroi: Brunilda Kondi
Shtëpia botuese: Botimet Living
Viti: 2018
Fq. 411
Pesha: 0.607 kg
ISBN: 978-9928-216-41-0

Mbi librin

DY MOTRA, DY FATE, DY DASHURI

NJË NGJARJE E PAPRITUR DO TË NDRYSHOJË GJITHÇKA

Një zgjedhje e gabuar mund të të kushtojë shumë, përfshirë edhe dashurinë e njerëzve më të dashur. Mund të kesh një karrierë të suksesshme, por jo domosdoshmërisht një jetë të suksesshme; mund të kesh një shtëpi të bukur, por një shpirt të varfër; mund të kesh çdo mashkull, por në të njëjtën kohë të mos kesh asnjë…

Çfarë është dashuria? Si fitohet ajo?

Megani dhe Klera ritakohen pas më shumë se dy dekadash. Në një kohë kur mendojnë se jeta e tyre ka ndryshuar kaq shumë, dy motrat do të përpiqen të jenë çka nuk kanë qenë kurrë që pas vegjëlisë: një familje e vërtetë. Por çfarë do ta forcojë më shumë lidhjen e tyre?
“Motra tjetër”, një roman i shkëlqyer! Sa i ëmbël, aq edhe i hidhur, ai eksploron gëzimet dhe hidhërimet që ndajnë motrat me njëra-tjetrën, gabimet e bëra në emër të dashurisë dhe premtimin për shpagim… të gjitha këto, të rrëfyera mjeshtërisht nga autorja e suksesshme Kristin Hannah.