Kategoritë

Botuesit

Autorët

Tigri qe erdhi per caj, Judith Kerr Shihe të plotë

Tigri qe erdhi per caj, Judith Kerr

Zilja e derës ra pikërisht kur Sofia dhe mami i saj ishin ulur për çaj. Kush të jetë vallë? Ai që sigurisht nuk e prisnin, te dera u shfaq një tigër i madh me një gëzof plot vija!

Info shtesë

Disponueshëria: Në gjendje

$4.50

Me ulje çmimi!

-20%

$5.63

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

 • Vogelushi, Zjarrfikesja e Leos, Nathalie Belineau, Alexis Nesme, Emilie Beaumont

  Vogelushi,...


  Një histori për fëmijët që duan t'u ngjajnë...

 • Ditari i Gregut, E verteta e hidhur, Jeff Kinney

  Ditari i...


  Greg Hefli gjithnjë ka dashur të rritej sa më...

 • Gjirafat s'vallezojne dot, Giles Andrea

  Gjirafat...


  Geraldi ishte një gjirafë shtatlartë, me qafë...

Titulli: Tigri që erdhi për çaj
Origjinali: The tiger who came to tea
Gjinia: Roman
Autori: Judith Kerr
Shqipëroi: Sokol Mici
Shtëpia botuese: Botart
Viti: 2016
Fq. 32
Pesha: 0.216 kg.
ISBN: 978-9928-219-07-7

Fragment nga libri

Zilja e derës ra pikërisht kur Sofia dhe mami i saj ishin ulur për çaj. Kush të jetë vallë? Ai që sigurisht nuk e prisnin, te dera u shfaq një tigër i madh me një gëzof plot vija!

Komente mbi librin

"Një klasik modern."

The Independent

"Historia e shkëlqyer e Judith Kerr – it... Forma pothuajse e përkryer është e stolisur me ilustrime të qarta ekspresive. Ritmi është ashtu siç duhet, rezolucioni krejtësisht i kënaqshëm."

Dorothy Butler, Babies need books