Kategoritë

Prodhuesit

Furnizuesit

Kodi Rebeka, Ken Follett Shihe të plotë

Kodi Rebeka, Ken Follett

Verë 1942, Afrika e Veriut. Romeli ka rrethuar trupat britanike në një betejë që për Aleatët do të jetë shkatërruese. Gjenerali gjerman duket i pamposhtshëm.

Info shtesë

Disponueshëria: Ne gjendje

$8.12

Me ulje çmimi!

-36%

$12.68

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

 • Vajza angleze, Daniel Silva

  Vajza...


  Një vajzë... shtatë ditë... përndryshe, është e...

 • Vezet e Thellezave, Rudi Erebara

  Vezet e...


  Romani "Vezët e thëllëzave", i autorit Rudi...

 • Inati, Philip Roth

  Inati,...


  "Inati", rrëfenja për arsimimin e një të riu...

Titulli: Kodi "Rebeka"
Origjinali: The Key to Rebecca
Gjinia: Roman
Autori: Ken Follett
Shqipëroi: Elona Mistrovica
Shtëpia botuese: Dudaj
Viti: 2010
Fq. 424
Pesha: 0.501 kg.
ISBN: 978-99943-0-148-5

Mbi librin

Verë 1942, Afrika e Veriut. Romeli ka rrethuar trupat britanike në një betejë që për Aleatët do të jetë shkatërruese. Gjenerali gjerman duket i pamposhtshëm. Arma e tij e fshehtë është një spiun i jashtëzakonshëm, Aleks Volfi, detyra e të cilit është të marrë vesh planet strategjike të ushtrisë britanike dhe t'ia transmetojë ato menjëherë Romelit, falë një kodi, çelësi i të cilit fshihet nëpër faqet e "Rebeka", romancës së famshme të Dafni dy Moriesë.