Thriller

Information

Botuesit

Speciale

Autorët

Ulje çmimi! Princesha prej akulli, Camilla Lackberg Shfaq të madhe

Princesha prej akulli, Camilla Lackberg

2889

Produkt i ri

E kthyer në qytetin e lindjes, pas vdekjes së prindërve, shkrimtarja Erika Falk gjen një komunitet në zgrip të tragjedisë. Vdekja e shoqes së saj të fëmijërisë, Aleksës, është vetëm fillimi. Me damarët të prerë dhe trupin të ftohtë, duket sikur ajo ka vrarë veten.

Më shumë detaje

Në gjendje

$11.27

-20%

$14.09

Më shumë informacione

Titulli: Princesha prej akulli
Origjinali: Isprinsessan
Gjinia: Roman
Autori: Camilla Läckberg
Shqipëroi: Alina Karaulli
Shtëpia botuese: Dudaj
Viti: 2013
Fq. 400
Pesha: 0.44 kg
ISBN: 978-99943-0-273-4

Mbi autoren

Camilla Läckberg ka lindur në vitin 1974. Ka punuar si ekonomiste deri në kohën kur kreu një kurs për mënyrën se si shkruhen romanet policorë, çka ia ndryshoi karrierën në mënyrë thelbësore. Ajo është një emër i njohur në Suedi dhe shtatë romanet e saj policore e psikologjike, me personazhe kryesore Erika Falkun dhe Patrik Hedstromin, janë ndër më të shiturit në Europë.

Kamila jeton në Stokholm me të shoqin dhe tre fëmijët e saj. Me këtë libër nis botimi në shqip i një serie të suksesshme romanesh me të njëjtën tematikë nga kjo autore, që tashmë janë përkthyer në 30 gjuhë të botës.

Mbi librin

E kthyer në qytetin e lindjes, pas vdekjes së prindërve, shkrimtarja Erika Falk gjen një komunitet në zgrip të tragjedisë. Vdekja e shoqes së saj të fëmijërisë, Aleksës, është vetëm fillimi. Me damarët të prerë dhe trupin të ftohtë, duket sikur ajo ka vrarë veten.

Ndërkohë, detektivi vendor Patrik Hedstrom ka dyshimet e veta për çështjen. Vetëm pasi fillojnë të punojnë së bashku, nis të dalë e vërteta mbi një qytet të vogël me një të kaluar thellësisht të turbullt...

Komente mbi librin

"Mjeshtre në përzierjen e skenave të intimitetit familjar me tmerrin që të ngrin gjakun." Guardian "Të pushon zemra... një shkollë e romanit policor skandinav."

Val McDermid

"Drithërues, i gënjeshtërt dhe i kthjellët, ashtu si mjedisi i akullt që përshkruan."

Literary Review

 

Reviews

Write a review

Princesha prej akulli, Camilla Lackberg

Princesha prej akulli, Camilla Lackberg

E kthyer në qytetin e lindjes, pas vdekjes së prindërve, shkrimtarja Erika Falk gjen një komunitet në zgrip të tragjedisë. Vdekja e shoqes së saj të fëmijërisë, Aleksës, është vetëm fillimi. Me damarët të prerë dhe trupin të ftohtë, duket sikur ajo ka vrarë veten.

Libra të ngjashëm

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Shkarkime

KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (0)