• Banner

Lista e librave të autorit ose përkthyesit Frances Hodgson Burnett

Janë 5 libra.

Je duke parë 1 - 5 nga 5 artikull(j)

Botuesi: Collins Classics

A little Princess, Frances Hodgson Burnett

Sent to board at Miss Minchin's Select Seminary for Young Ladies, Sara is devastated when her adored father dies. Suddenly penniless, Sara is banished to an attic room where she is starved, abused, and forced to work as a servant. How this exceptionally intelligent girl uses the only resources available to her, imagination and friendship, to overcome her...

Çmimi 3,64 
More
Në gjendje

Botuesi: Bota Shqiptare

Kopshti Sekret, Frances H.Burnett

Meri zbulon një kopsht të fshehtë, të rrethuar me mure dhe me një derë të kyçur. Me ndihmën e dy shokëve, që i njohu papritur, Meri zbulon një shteg për të hyrë atje dhe është e vendosur t'i rikthejë jetën kopshtit të harruar.

Çmimi 9,71 
More
Në gjendje

Botuesi: Collins Classics

The Secret Garden, Frances Hodgson Burnett

Neglected and uncherished, she is horribly lonely, until one day she discovers a walled garden in the grounds that has been kept locked for years. When Mary finds the key to the garden and shares it with two unlikely companions, she opens up a world of hope, and as the garden blooms, Mary and her friends begin to find a new joy in life.

Çmimi 3,64 
More
Ka mbaruar