• Banner

  • Reduced price
Vjen njeriu i cuditshem, Dritero Agolli
  • Vjen njeriu i cuditshem, Dritero Agolli

Vjen njeriu i çuditshëm, Dritëro Agolli

Në këtë botim janë përfshirë vëllimet poetike: "Fija e barit në mur", "Intermezzo", "Fshehtësitë e qiririt" dhe "Sonata e Hënës".

ALL800
ALL680 Save 15%
Quantity
In stock

Description

Title: Vjen njeriu i çuditshëm
Original: Vjen njeriu i çuditshëm
Category: Poetry
Author: Dritëro Agolli
Publisher: Dritëro
Year: 1996
Pgs: 252
978-99927-34-70-4
Weight: 0.273 kg.

Product Details
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
You might also like

Publisher: Dritëro

Arka e Djallit, Dritëro Agolli

(0)

Epiqendra e veprimit të romanit "Arka e Djallit" është fshati provincial i Qershizës. Lexuesi do të shpejtonte të pyeste: E ç'mund të presësh nga përshkrimi i jetës së një fshati të humbur? Vetëm ca histori të parëndësishme, trashanike e banale? Se, ç'mund të ndodhë aty më shumë se kaq? Por s'është kështu.

Price ALL850 Regular price ALL1,000
More
In stock
16 other products in the same category:

Publisher: Te tjere

It is you searching for you, Ilda Dashi

(0)

I am ultimately as unknown to myself, as you are to yourself. We are each like unsolved puzzles that are longing to be found and solved. We are each like empty scripts that are waiting to be written upon, poems that are screaming to be composed or lyrics yet to be sung.

Price ALL1,020 Regular price ALL1,200
More
Out-of-Stock
chat Comments (0)