• Banner

• Out-of-Stock
Shpirt i trazuar gruaje, Sokrat Habilaj
  • Shpirt i trazuar gruaje, Sokrat Habilaj

Shpirt i trazuar gruaje, Sokrat Habilaj

SKU001344

Ky roman është një ndërmarrje e guximshme për të evidentuar dhe zbërthyer botën e brendshme të personazheve, përthyerjen, transformimin, degradimin deri në përdhosje të personalitetit që ata pësojnë shpesh. Ata nuk njohin asnjë masë në udhën që i shtynë etja e tyre për pushtet, duke u zgërlaqur në baltën e shoqërisë.

ALL800
Quantity
Out-of-Stock

Description

Title: Shpirt i trazuar gruaje
Original: Shpirt i trazuar gruaje
Author: Sokrat Habilaj
Category: Novel
Publisher: Naimi
Year: 2010
Pgs. 626
Weight: 0.60 Kg.
ISBN: 978-99956-859- 8-0

Product Details
Naimi
SKU001344
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13KB)
16 other products in the same category:

Reference: SKU000607

Publisher: Skanderbeg Books

Fëmija i pestë, Doris Lessing

(0)

Harieta dhe David Lovat duan të njëjtat gjëra: besnikëri, dashuri, jetë familjare dhe, mbi të gjitha, një shtëpi të përhershme. Jashtë çdo mode të viteve '60, ata vendosin me kokëfortësi të martohen dhe të hedhin themelet e parajsës së tyre në një shtëpi të madhe të stilit viktorian.

Price ALL600
More
In Stock

Reference: SKU000597

Unë jam e kuqja, Orhan Pamuk

(0)

Një grup i zgjedhur miniaturistësh të oborrit të Sulltan Muratit III, janë ngarkuar të përgatisin librin që i plotpushtetshmi i Lindjes do t'ia bëjë dhuratë një të plotpushtetshmi në Perëndim.

Price ALL1,700
More
In stock

Reference: SKU001343

Vera para errësirës, Doris Lessing

(0)

Ndërkohë që fillon stina e verës, Kate Braun, një grua tërheqëse, inteligjente, pesëdhjetë e pesë vjeçe, e martuar dhe e lumtur, me shtëpi në Londrën urbane, me tri fëmijë të rritur, nuk ka ndonjë arsye të pranojë se mund të ndryshojë diçka në jetën e saj.

Price ALL800
More
In Stock

Reference: SKU000600

Kështjella e bardhë, Orhan Pamuk

(0)

"Kështjella e bardhë" është një roman i shkurtër, një dialog i lirë rreth modernizimit dhe ironisë së tij. Rrëfyesi në vepër është një dijetar dhe inxhinier i ri venecian, i rrëmbyer nga turqit gjatë udhëtimit të tij me anije nga Venecia në Napoli.

Price ALL1,000
More
In Stock

Reference: SKU001331

Publisher: Toena

Alkimisti, Paulo Coelho

(0)

Një fabul magjike që tregon se si mund ta dëgjosh zemrën tënde dhe të ndjekësh ëndrrat. Kjo është historia e Santiagos, një bari andaluzian i cili ka ëndërr të udhëtojë nëpër botë në kërkim të thesarit të botës.

Price ALL800
More
In Stock

Reference: SKU000434

Publisher: Koha Ditore

I humburi, Fatos Kongoli

(0)

Romani hapet me përshkrimin e ikjes së mijëra shqiptarëve, në mars të vitit 1991, nga Shqipëria. Ikje jo aq nga rreziku i persekutimit policor, ngase regjimi totalitar ishte në shembje e sipër, sa nga vendi ku ishin shtresëzuar pasojat e sundimit të këtij regjimi.

Price ALL800
More
Out-of-Stock

Reference: SKU001248

Publisher: Kokona

Ana Karenina, vëllimi i dytë, L.N.Tolstoj

(0)

Për shumë studiues, ky konsiderohet romani më i mirë në botë. Ana Karenina ofron një panoramë të stërmadhe të jetës së kohës në Rusi dhe të njerëzimit në përgjithësi. Në të, Tolstoi përdor njohuritë e tij intensive për të krijuar disa nga personazhet më mbresëlënëse të krijuara ndonjëherë nga letërsia.

Price ALL700
More
In stock

Reference: SKU001247

Publisher: Kokona

Ana Karenina, vëllimi i parë, L.N. Tolstoj

(0)

Për shumë studiues, ky konsiderohet romani më i mirë në botë. Ana Karenina ofron një panoramë të stërmadhe të jetës së kohës në Rusi dhe të njerëzimit në përgjithësi. Në të, Tolstoi përdor njohuritë e tij intensive për të krijuar disa nga personazhet më mbresëlënëse të krijuara ndonjëherë nga letërsia.

Price ALL700
More
In stock
chat Comments (0)