All best sellers
  • Banner

• Reduced price
Antigona, Sofokliu
  • Antigona, Sofokliu

Antigona, Sofokliu

SKU000785
Rating 
Title. AntigonaDramaAuthor: SofokliuTranslated in Albania: Prof. Sotir PapahristoPublisher: Almeira Year: 2008Pgs. 104Weight: 0.13 kg.

Volume discounts

Quantity Discount You Save
3 ALL236.19 Up to ALL708.58
ALL300.00
ALL240.00 Save 20%
Quantity
There are not enough products in stock

Description
Title. AntigonaDramaAuthor: SofokliuTranslated in Albania: Prof. Sotir PapahristoPublisher: Almeira Year: 2008Pgs. 104Weight: 0.13 kg.
Product Details
Almeira
SKU000785
Reviews

Write your review

Antigona, Sofokliu

Antigona, Sofokliu

Write your review
16 produkte të tjera në këtë kategori:

Referenca: SKU001336

Botuesi: Ideart

Charlotte, Henrik S. G.

Përshtypje(t): 0

Nuk do mundja kurrë të them se Charlotte pati hyrë në jetën time. Kjo gjë nuk mund të bëhej e mundur. Tek unë hyhej lehtësisht, dera e dhomës sime pothuaj nuk kyçej ndonjëherë. Shumë rrallë mund të ndodhte. Çdokush kish hyrë me lehtësinë më të madhe. E gjithë kjo lehtësi nuk do mund të nënkuptonte hyrje në jetën e dikujt.

Çmimi 560,00 Lekë Çmimi i zakonshëm 700,00 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU001178

Botuesi: Morava

Muzgu, Stephenie Meyer

Ashtu si na ka mësuar edhe Shekspiri, dashuria lartësohet dhe përvëlon shpirtin kur has në pengesa. Te Muzgu, libri me fantazi të jashtëzakonshme i Stephenie Meyer, lexuesit zbulojnë një çift të dashuruarish me kokën mbi re. Bela adhuron Eduardin e pashëm dhe ai ia kthen dashurinë. 

Çmimi 1 000,00 Lekë Çmimi i zakonshëm 1 250,00 Lekë
More
Nuk ka produkte të mjaftueshme në stok

Referenca: SKU001344

Botuesi: Te tjere

Shpirt i trazuar gruaje, Sokrat Habilaj

Ky roman është një ndërmarrje e guximshme për të evidentuar dhe zbërthyer botën e brendshme të personazheve, përthyerjen, transformimin, degradimin deri në përdhosje të personalitetit që ata pësojnë shpesh. Ata nuk njohin asnjë masë në udhën që i shtynë etja e tyre për pushtet, duke u zgërlaqur në baltën e shoqërisë.

Çmimi 640,00 Lekë Çmimi i zakonshëm 800,00 Lekë
More

Referenca: SKU000070

Botuesi: Botimet Dudaj

Klienti, John Grisham

Marku gjendet i mbërthyer në mes të një sistemi ligjor të çmendur dhe një vrasësi mafioz, që vepron i dëshpëruar për të mbuluar krimin e tij. E vetmja aleate e tij është një grua e quajtur Regi Lov që kishte vetëm katër vjet punë si avokate.

Çmimi 576,00 Lekë Çmimi i zakonshëm 720,00 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU000017

Botuesi: Toena

Te porta e Shen Pjetrit, Fatos Kongoli

Dy histori dashurie të ndërprera verbërisht. Kufoma e braktisur e një të riu. Një inspektor i ndjekjes së krimeve në kërkim të vrasësve. I ndërtuar si ndërthurrje e këtyre linjave, me personazhe të mjediseve nga më të ndryshmet, kryeqytetase dhe periferike, intekeltuale apo mafioze.

Çmimi 480,00 Lekë Çmimi i zakonshëm 600,00 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: SKU000725

Botuesi: Onufri

Bota e Sofies, Jostein Gaarder

"Bota e Sofies", tashmë i përkthyer në mbi dyzet gjuhë, ka pasur një sukses të jashtëzakonshëm në Norvegji, Gjermani, Suedi, Itali, SHBA, Francë etj. Kjo ka bërë që ky libër të rekomandohet për çdo familje, veçanërisht për të rinjtë...

Çmimi 800,00 Lekë Çmimi i zakonshëm 1 000,00 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU001152

Botuesi: Bota Shqiptare

Iluminatet, Henry Makow

Qëllimi i iluminatëve është të degradojnë e të skllavërojnë njerëzimin mendërisht dhe shpirtërisht, nëse jo fizikisht. Influenca e këtij grupi është si një kancer që shtrihet në të gjithë shoqërinë. 

Çmimi 800,00 Lekë Çmimi i zakonshëm 1 000,00 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: SKU000853

Botuesi: Toena

Bolero ne vilen e pleqve, Fatos Kongoli

Dy pleq, në një vilë, dhe një infermiere që kujdeset për ta. Në aktin e fundit të jetës, pleqtë i shkruajnë letra njëri-tjetrit, të cilat i zhdukin pa lënë gjurmë, ndërsa infermierja përpiqet më kot t'i shtjerë në dorë.

Çmimi 480,00 Lekë Çmimi i zakonshëm 600,00 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: SKU000042

Botuesi: Botimet Dudaj

Rruga e trëndafilave, Brunilda Zllami

Si engjëll! Kështu ishte ajo kur flinte. Kurora e artë e flokëve i binte mbi jastëk, si rreze drite që i jepnin më shumë bukuri këtij mëngjesi pranvere. Duart i mbante të mbledhura grusht afër buzëve që dukeshin si gonxhe, që drita ende nuk i kishte puthur për të çelur.

Çmimi 720,00 Lekë Çmimi i zakonshëm 900,00 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: SKU000261

Botuesi: ABC

Kolonel Shaberi, Honore de Balzak (Balzaku)

Titulli: Kolonel ShabëriAutori: Honore dë Balzak (Balzaku)Botuesi: ABCViti: 2007Pesha: 0.1 Kg. Mbi autorin Honoré de Balzac lindi në Turs më 20 maj të 1799. Ne moshen 8 vjeçare mamaja e tij e dërgoi te studidonte ne oratorin e V

Çmimi 160,00 Lekë Çmimi i zakonshëm 200,00 Lekë
More

Referenca: SKU000728

Vajza e drejtorit te cirkut, Jostein Gaarder

Ishte një lojë e shkurtër, shumë e shkurtër. Isha vënë me shpatulla në mur nga mbretëresha e zezë dhe e kisha humbur lojën. Jam fajtor, jo me dashje, por për shkak të një pakujdesie të madhe. Më vjen turp nga vetja. Ky është përfundimi, më vjen turp.

Çmimi 400,00 Lekë Çmimi i zakonshëm 500,00 Lekë
More

Referenca: SKU000727

Vajza e portokalleve, Jostein Gaarder

Gaarder vazhdon të na befasojë me ndodhitë dhe me portretet e jashtëzakonshme të personazheve që gjallojnë brenda librave të tij. Xhorxhi, një fëmijë katërmbëdhjetëvjeçar, një ditë gjen një letër, që babai i tij ia kishte shkruar përpara se të vdiste.

Çmimi 400,00 Lekë Çmimi i zakonshëm 500,00 Lekë
More
Ne gjendje