All best sellers
  • Banner

  • Reduced price
Fjalor themelor i gjuhes shqipe, Pavli Qesku
  • Fjalor themelor i gjuhes shqipe, Pavli Qesku

Fjalor themelor i gjuhes shqipe, Pavli Qesku

SKU001979
Rating 

Title: Fjalor themelor i gjuhës shqipe
Original: Fjalor themelor i gjuhës shqipe
Category: Dictionary
Author: Pavli Qesku
Publisher: EDFA
Year: 2008
Pgs. 804
Weight: 1.231 kg
ISBN: 978-99943-920-8-7

ALL2,000.00
ALL1,600.00 Save 20%
Quantity
In stock

Description

Title: Fjalor themelor i gjuhës shqipe
Original: Fjalor themelor i gjuhës shqipe
Category: Dictionary
Author: Pavli Qesku
Publisher: EDFA
Year: 2008
Pgs. 804
Weight: 1.231 kg
ISBN: 978-99943-920-8-7

Product Details
EDFA Botime
SKU001979
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
Reviews

Write your review

Fjalor themelor i gjuhes shqipe, Pavli Qesku

Fjalor themelor i gjuhes shqipe, Pavli Qesku

Title: Fjalor themelor i gjuhës shqipe
Original: Fjalor themelor i gjuhës shqipe
Category: Dictionary
Author: Pavli Qesku
Publisher: EDFA
Year: 2008
Pgs. 804
Weight: 1.231 kg
ISBN: 978-99943-920-8-7

Write your review
You might also like
16 produkte të tjera në këtë kategori:

Referenca: SKU001853

Botuesi: Te tjere

36 shkronjat, Tatjana Sini

Përshtypje(t): 0

"36 shkronjat" është një libër dhe fletore pune së bashku ku fëmija do të mësojë si t'i lexojë dhe si t'i shkruajë shkronjat. Kështu, ai do të përgatitet për klasën e parë.

Çmimi 320,00 Lekë Çmimi i zakonshëm 400,00 Lekë
More
Nuk ka produkte të mjaftueshme në stok

Botuesi: OMBRA GVG

Fjalor i barbarizmave perendimore ne gjuhen shqipe, Arion Hysenbegas

Përshtypje(t): 0

Fjalori nuk mund të mburret se është shterrues, se përfshijnë të gjitha fjalët e huaja që synojnë të hyjnë e të ngulen në gjuhën shqipe, por ka të drejtë të quhet një përpjekje e pastër, e prirë nga shqiptarizma, e cila dëshiron tu tregojë të gjithë shqiptarëve një të vërtetë të shëmtuar, që rreket të brejë fjalorin e gjuhës amëtare, ta tjetërsojë, ta...

Çmimi 880,00 Lekë Çmimi i zakonshëm 1 100,00 Lekë
More
Nuk ka produkte të mjaftueshme në stok

Referenca: SKU000380

Botuesi: Albin

Albanian-English Dictionary (Fjalor), Leonard Newmark

Përshtypje(t): 0

Titulli: Oxford Albanian-English Dictionary (Fjalor Shqip-Anglisht)* The most comprehensive dictionary of twentieth-century Albanian* Includes standard and non-standard AlbanianThe world's Most Trusted DictionariesEdited by: Leonard NewmarkPublishing house: AlbinTira

Çmimi 4 000,00 Lekë Çmimi i zakonshëm 5 000,00 Lekë
More
Nuk ka produkte të mjaftueshme në stok

Referenca: SKU000294

Botuesi: Cabej

Fjalor i gjuhes shqipe, 1954

Përshtypje(t): 0

Botimi anastatik i Fjalorit të Gjuhës Shqipe të vitit 1954 përkon me 50-vjetorin e daljes në dritë të tij. Në të vërtetë 50-vjet janë shumë pak për të ndërmarrë një botim anastatik të një vepre; por vlerat e këtij Fjalori, pre e letargjisë disadhjetëvjetshe, e bëjnë të domosdoshëm rizgjimin e plotë të tij.

Çmimi 1 440,00 Lekë Çmimi i zakonshëm 1 800,00 Lekë
More
Ne gjendje

Botuesi: Vernon Publishing

Practical Albanian for Foreigners, Mandalina Losha

Përshtypje(t): 0

Practical Albanian for Foreigners: • Easy to use and practical • Full of dialogues, useful sentences, daily expressions and written exercises • A good foundation for learning Albanian grammar which is covered in the next book, Basic Albanian Grammar for Foreigners

Çmimi 1 200,00 Lekë Çmimi i zakonshëm 1 500,00 Lekë
More
Në gjendje