• Banner

Misteri i mjegullës, Fatos Kongoli
  • Misteri i mjegullës, Fatos Kongoli

Misteri i mjellmës, Fatos Kongoli

Rutina e përditshme e inspektorit në agjencinë ku e kanë rekrutuar, tepër larg kësaj ëndrre, trazohet befas një ditë kur një e panjohur enigmatike, të cilën ai e mbiquan Mjellma, i nis një zarf të madh ku kishte një numër zarfesh të tjera dhe në njërin prej tyre, një letër me fakte tronditëse.

ALL800
Quantity
In stock

Description

Title: Misteri i mjegullës
Original: Misteri i mjellmës
Category: Novel
Author: Fatos Kongoli
Publisher:  Toena
Year: 2022
Pgs: 152
Weight: 0.19 kg
ISBN: 978-9928-348-80-7
This book is in Albanian

Mbi librin
Nevi Bardhi, protagonisti i këtij romani të ri të Kongolit, me të përfunduar studimet në matematikë, punon prej pesë vjetësh si inspektor në DPKR (Drejtoria e Përgjithshme e Krimeve të Rënda). Idhulli i tij, që në vite e gjimnazit, ka qenë detekfivi privat me origjinë belge Hercule Poirot, personazhi legjendar i shkrimtares angleze Agata Kristi (Agatha Christie).
Rutina e përditshme e inspektorit në agjencinë ku e kanë rekrutuar, tepër larg kësaj ëndrre, trazohet befas një ditë kur një e panjohur enigmatike, të cilën ai e mbiquan Mjellma, i nis një zarf të madh ku kishte një numër zarfesh të tjera dhe në njërin prej tyre, një letër me fakte tronditëse. Kështu nisi një marrëdhënie e çuditshme midis inspektorit dhe Mjellmës, një qënie sa reale aq edhe virtuale.
Po kush është Mjellma? Çfarë synimesh ndjek ajo duke i vënë në dispozicion inspektorit kohë më kohë, nga fillimi deri në fund, dokumente konfidenciale, që po të bëhen publike mund të shkakojnë tërmete deri në sferat më të larta? Kush është burimi i këtyre dokumenteve?

Product Details
16 other products in the same category:

Reference: SKU000294

Publisher: Cabej

Fjalor i gjuhes shqipe, 1954

Title: Fjalor i gjuhës shqipe 1954Original: Fjalor i gjuhës shqipe 1954Category: DictionaryAuthors: K. Cipo, E. Çabej, M. Domi, A. Krajni, O. MyderriziPublisher: ÇabejYear: 2005Pgs. 654Weight: 0.951 kgISBN: 978-99927-33-49-7

Price ALL1,800
More
Out-of-Stock

Reference: SKU000221

Publisher: Te tjere

Albanian Verbs, The Art of Conjugation

The Albanian verb is arguably the most difficult part of the language to master for foreign students. Until now, a practical, clear, and succinct explanation of verbs in Albanian hasn't existed. Books already in existence were far too complicated for the average language learner, or had no practical features, such as tables and especially exercises.

Price ALL1,500
More
Out-of-Stock

Reference: SKU001979

Publisher: EDFA Botime

Fjalor themelor i gjuhës shqipe, Pavli Qesku

Në këtë fjalor do të gjeni: • 11 mijë fjalë bazë dhe 22500 fjalë të prejardhura e të përngjitura• Fjalët "amë" e "bija" në çerdhe• Përkufizime të thjeshta e të qarta, larg ngjyrimeve dhe ndikimeve ideopolitike• 10 mijë barasvlerës të gegërishtes• Krahinorizma gege e toske të shkoqitura

Price ALL2,000
More
In stock
Comments (0)