Reference: SKU000001

Brand: Mitrush Kuteli

Tregime të moçme shqiptare, Mitrush Kuteli

Review(s): 0

Përrallat e treguara nga Mitrush Kuteli përbëjnë pjesën më të rëndësishme të letërsisë shqiptare, një frymëzim për një numër të madh veprash të tjera letrare që pasuan përgjatë dekadave. Tregime të Motshme Shqiptare përbën një klasik të të gjitha kohërave.

Price ALL700.00
More
In stock

Reference: SKU001180

Brand: Onufri

Aksidenti, Ismail Kadare

Review(s): 0

Title: AksidentiOriginal: AksidentiCategory: NovelAuthor: Ismail KadarePublisher: OnufriYear: 2010Pgs. 274Weight: 0.347 kgISBN: 978-99956-87-12-0

Price ALL800.00
More
In stock
All best sellers
  • Banner

  • Reduced price
Shqiperia e panjohur, Gabriel Louis Jaray
  • Shqiperia e panjohur, Gabriel Louis Jaray

Shqiperia e panjohur, Gabriel Louis Jaray

SKU001052
Rating 
ALL700.00
ALL595.00 Save 15%
Quantity
In stock

Description

Title: Shqipëria e panjohur, në mbretërinë e re të Shqiptarëve
Original: L'Albanie inconnue, au jeune Royaume d'Albanie
Category: History, memories
Author: Gabriel Louis Jaray
Albanian translator: Asti Papa
Publisher: Dituria
Year: 2007
Pgs: 228
Weight: 0.287 kg.
ISBN: 978-99927-59-99-2

Product Details
Dituria
SKU001052
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
Reviews

Write your review

Shqiperia e panjohur, Gabriel Louis Jaray

Shqiperia e panjohur, Gabriel Louis Jaray

Write your review
You might also like

Reference: SKU000807

Brand: Bota Shqiptare

Kerkime per Shqiptaret dhe per Gjuhen Shqipe, Martin-Leake

Review(s): 0

Title: Kërkime për shqiptarët dhe për gjuhën shqipeOriginal: Researches in GreeceCategory: LinguisticsAuthor: William Martin – LeakeAlbanian translator: Xhevat LloshiPublisher: Bota ShqiptareYear: 2006Pgs. 384Weight: 0.402 kgISBN: 978-99943-901-6-3

Price ALL850.00 Regular price ALL1,000.00
More
There are not enough products in stock
16 other products in the same category:

Reference: SKU000214

Brand: Cabej

Mbreti Zog dhe perpjekja per stabilitet ne Shqiperi, B. Fischer

Review(s): 0

Studim i mirëfilltë mbi problematikën shqiptare të periudhës midis dy luftrave, për "kohën e Zogut", i mbështetur kryesisht mbi dokumente arkivore të pabotuara, libri është një analizë e shumëfishtë, politike e ekonomike, e situatës së brendëshme të vendit, vendosur në një kuadër Ballkanik e më gjerë.

Price ALL990.00
More
In Stock

Brand: Dituria

Odiseja arbereshe, Francesco Caccamo

Review(s): 0

Title: Odiseja arbëreshe, Terenc Toçi midis Italisë dhe ShqipërisëOriginal: Odissea arbereshe, Terenc Tocci tra Italia e AlbaniaCategory: HistoryAuthor: Francesco CaccamoAlbanian translator: Mariana YmeriPublisher: DituriaYear: 2013Pgs. 208Weight: 0.301 kgISBN: 978-9928-103-73-4

Price ALL800.00
More
In stock

Reference: SKU001576

Brand: Te tjere

Histori e Shqiperise 1912-2000, Valentina Duka

Review(s): 0

Title: Histori e Shqipërisë 1912-2000 (hard cover)Origjinal: Histori e Shqipërisë 1912-2000Category: HistoryAuthor: Valentina DukaPublisher: Kristalina-KHYear: 2007Pgs. 534Weight: 1.01 kgISBN: 978-99956-650-1-2

Price ALL1,500.00
More
There are not enough products in stock

Reference: SKU001597

Brand: Naimi

Monarkia kunder Republikes, Monika Shoshori Stafa

Review(s): 0

Title: Monarkia kundër Republikës - Si u la Shën Naumi, Dy monografi dhe disa studime për shpëtimin e hebrenjve në ShqipëriOrigjinal: Monarkia kundër Republikës - Si u la Shën Naumi, Dy monografi dhe disa studime për shpëtimin e hebrenjve në ShqipëriCategory: History, monographyAuthor: Monika Shoshori StafaPublisher: NaimiYear: 2011Pgs. 314Weight: 0.29...

Price ALL699.00
More
In Stock