All best sellers
  • Banner

  • Reduced price
Folklori shqiptar, Gjergj Zheji
  • Folklori shqiptar, Gjergj Zheji

Folklori shqiptar, Gjergj Zheji

SKU001941
Rating 

Title: Folklori shqiptar
Original: Folklori shqiptar
Category: Study
Author: Gjergj Zheji
Publisher: Argeta – LMG
Year: 1998
Pgs. 248
Weight: 0.317 kg
ISBN: 978-99956-17-08-0

ALL700.00
ALL560.00 Save 20%
Quantity
There are not enough products in stock

Description

Title: Folklori shqiptar
Original: Folklori shqiptar
Category: Study
Author: Gjergj Zheji
Publisher: Argeta – LMG
Year: 1998
Pgs. 248
Weight: 0.317 kg
ISBN: 978-99956-17-08-0

Product Details
Argeta LMG
SKU001941
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
Reviews

Write your review

Folklori shqiptar, Gjergj Zheji

Folklori shqiptar, Gjergj Zheji

Title: Folklori shqiptar
Original: Folklori shqiptar
Category: Study
Author: Gjergj Zheji
Publisher: Argeta – LMG
Year: 1998
Pgs. 248
Weight: 0.317 kg
ISBN: 978-99956-17-08-0

Write your review
You might also like

Reference: SKU001973

Publisher: Naimi

Tradita gojore si etnotekst, Shaban Sinani

Review(s): 0

Title: Tradita gojore si etnotekst, studime për etno - folkloristikën krahasimtareOriginal: Tradita gojore si etnotekst, studime për etno - folkloristikën krahasimtareCategory: StudyAuthor: Shaban SinaniPublisher: NaimiYear: 2012Pgs. 372Weight: 0. 467 kgISBN: 978-9928-109-22-4

Price ALL800.00 Regular price ALL1,000.00
More
There are not enough products in stock
16 other products in the same category:

Publisher: IDK

Statutet e Shkodrës, nga gjysma e parë e shek. XIV me shtesat deri më 1469

Review(s): 0

Në tërësinë e tyre, kapitujt e Statuteve na paraqesin një jetë qytetare e cila nuk kishte asnjë ndryshim nga ajo që zhvillohej në shumë vende të tjera të ngjashme në Europën mesjetare. Në fakt është fjala për një dokument që na lejon ta vendosim historinë e një pjese të Shqipërisë në kontekstin më të gjerë të historisë të Mesjetës italiane dhe europiane.

Price ALL1,280.00 Regular price ALL1,600.00
More
There are not enough products in stock

Reference: SKU000422

Publisher: Cabej

Fjalor dialektor, Pano Tase

Review(s): 0

Shpesh thuhet se shqipes së sotme i është mpakur melodia; mirëpo veç këtij problemi estetik, ka rëndësi të kuptohet fakti se tëhuajësimi apo vrazhdësia kanë përcaktuar deri diku dhe refraktarizimin e mjeteve të shqipes letrare kundrejt çdo mjeti tjetër që nuk i nënshtrohet plotësisht sistemit normativ.

Price ALL720.00 Regular price ALL900.00
More
In Stock