• Banner

  • Reduced price

Shqiptarët, nga mesjeta deri në ditët tona, Peter Bartl

E megjithatë kjo nuk e ndryshon aspak faktin që në historinë e Shqipërisë mbeten shumë gjëra të errëta, duke filluar nga problemi i etnogjenezës, duke vazhduar me Mesjetën (sa shqiptare ka qenë Shqipëria?), për të arritur në kohën turke dhe në historinë më të re, ku herë-herë nuk njihen madje as datat e lindjes së politikanëve kryesorë (shembuj: Pandeli Evangjeli ose Shefqet Vërlaci).

ALL900
ALL765 Save 15%
Quantity
In stock

Description

Title: Shqiptarët, nga mesjeta deri në ditët tona

Category: History

Author: Peter Bartl

Albanian translator: Afrim Koçi

Publisher: IDK

Year: 2017

Pgs. 310

Weight: 0.400 kg

ISBN: 978-99943-982-87

This book is in Albanian

Product Details
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
16 other products in the same category:
chat Comments (0)