• Banner

  • Reduced price
Evolucioni gjuhesor, vol. 2, Robert Thomanikaj
  • Evolucioni gjuhesor, vol. 2, Robert Thomanikaj

Evolucioni gjuhesor, vol. 2, Robert Thomanikaj

2123

Title: Evolucioni gjuhësor, vëllimi i dytë
Original: Evolucioni gjuhësor, vëllimi i dytë
Category: Language
Author: Robert Thomanikaj
Publisher: Globus R.
Year: 2009
Pgs. 312
Weight: 0.36 kg
ISBN: 978-99956-30-80-5

ALL450
ALL383 Save 15%
Quantity
In Stock

Description

Title: Evolucioni gjuhësor, vëllimi i dytë
Original: Evolucioni gjuhësor, vëllimi i dytë
Category: Language
Author: Robert Thomanikaj
Publisher: Globus R.
Year: 2009
Pgs. 312
Weight: 0.36 kg
ISBN: 978-99956-30-80-5

Product Details
Te tjere
2123

Data sheet

Supplier
Robert Thomanikaj
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
You might also like
16 other products in the same category:

Reference: SKU001096

Publisher: Cabej

Standard dhe neostandard, Ledi Shamku-Shkreli

(0)

Libri nënvizon risinë e termit neostandard, tregues i tejkalimit të gjendjes së ngurtësuar, që nënkupton zakonisht vetë koncepti standard. Marrëdhëniet ndërmjet dialekteve të shqipes dhe shqipes standarde përbëjnë një nga argumentet më të rrahura të debatit kulturor në Shqipëri, këta 20 vitet e fundit.

Price ALL595 Regular price ALL700
More
In Stock

Reference: SKU000296

Publisher: Cabej

Gjurmime filologjike, Matteo Mandala

(0)

Title: Gjurmime filologjike për letërsinë e vjetër arbëresheOriginal: Gjurmime filologjike për letërsinë e vjetër arbëresheCategory: LinguisticsAuthor: Matteo MandaláPublisher: ÇabejYear: 2006Pgs. 386Weight: 0.464 kgISBN: 978-99927-33-74-8

Price ALL680 Regular price ALL800
More
Out-of-Stock

Reference: SKU000422

Publisher: Cabej

Fjalor dialektor, Pano Tase

(0)

Shpesh thuhet se shqipes së sotme i është mpakur melodia; mirëpo veç këtij problemi estetik, ka rëndësi të kuptohet fakti se tëhuajësimi apo vrazhdësia kanë përcaktuar deri diku dhe refraktarizimin e mjeteve të shqipes letrare kundrejt çdo mjeti tjetër që nuk i nënshtrohet plotësisht sistemit normativ.

Price ALL765 Regular price ALL900
More
In Stock
chat Comments (0)