Reference: SKU000001

Publisher: Mitrush Kuteli

Tregime të moçme shqiptare, Mitrush Kuteli

Review(s): 1

Përrallat e treguara nga Mitrush Kuteli përbëjnë pjesën më të rëndësishme të letërsisë shqiptare, një frymëzim për një numër të madh veprash të tjera letrare që pasuan përgjatë dekadave. Tregime të Motshme Shqiptare përbën një klasik të të gjitha kohërave.

Price ALL700.00
More
In stock
All best sellers
  • Banner

Periudha hipotetike ne gjuhen shqipe, Maximilian Lambertz
  • Periudha hipotetike ne gjuhen shqipe, Maximilian Lambertz

Periudha hipotetike ne gjuhen shqipe, Maximilian Lambertz

SKU001946
Rating 

Title: Periudha hipotetike në gjuhën shqipe
Original: Die hypothetische periode im albanischen
Category: Language
Author: Maximilian Lambertz
Albanian translator: Veniamin Dashi
Publisher: Botart
Year: 2011
Pgs. 330
Weight: 0.403 kg
ISBN: 978-9928-116-07-9

ALL800.00
Quantity
In Stock

Description

Title: Periudha hipotetike në gjuhën shqipe
Original: Die hypothetische periode im albanischen
Category: Language
Author: Maximilian Lambertz
Albanian translator: Veniamin Dashi
Publisher: Botart
Year: 2011
Pgs. 330
Weight: 0.403 kg
ISBN: 978-9928-116-07-9

Product Details
Botart
SKU001946
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
Reviews

Write your review

Periudha hipotetike ne gjuhen shqipe, Maximilian Lambertz

Periudha hipotetike ne gjuhen shqipe, Maximilian Lambertz

Title: Periudha hipotetike në gjuhën shqipe
Original: Die hypothetische periode im albanischen
Category: Language
Author: Maximilian Lambertz
Albanian translator: Veniamin Dashi
Publisher: Botart
Year: 2011
Pgs. 330
Weight: 0.403 kg
ISBN: 978-9928-116-07-9

Write your review
You might also like

Reference: SKU001849

Publisher: Te tjere

Midis Drinit dhe Vjoses, Maximilian Lambertz

Review(s): 0

Title: Midis Drinit dhe VjosësOriginal: Midis Drinit dhe VjosësCategory: FairytalesAuthor: Maximilian LambertzAlbanian translator: Sokol MiciPublisher: BotartYear: 2011Pgs. 126Weight: 0.164 kgISBN: 978-9928-116-06-2

Price ALL500.00
More
In Stock

Reference: SKU001947

Publisher: Botart

Posta e Shqypnies, Maximilian Lambertz

Review(s): 0

Title: Posta e ShqypniësOriginal: Posta e ShqypniësCategory: LanguageAuthor: Maximilian LambertzAlbanian translator: Edlira BushatiPublisher: BotartYear: 2011Pgs. 164Weight: 0.211 kgISBN: 978-9928-116-05-5

Price ALL500.00
More
In Stock
16 other products in the same category:

Reference: 2183

Publisher: Te tjere

Fjalori greqisht – shqip i Panajot Kupitorit, Niko Stylos

Review(s): 0

Title: Fjalori greqisht – shqip i Panajot KupitoritOriginal: Fjalori greqisht – shqip i Panajot KupitoritCategory: History, linguisticsAuthor: Niko StylosAlbanian translator: Llambro RuciPublisher: Botimet ApeirotanYear: 2011Pgs. 656Weight: 0.733 kgISBN: 978-9928-118-17-2

Price ALL2,000.00
More
In Stock

Reference: SKU001098

Publisher: Cabej

Nji studim analitik, Mustafa Kruja

Review(s): 0

Title: Nji studim analitik, gjuha e Frang Bardhit dhe Shqipja ModerneOriginal: Nji studim analitik, gjuha e Frang Bardhit dhe Shqipja ModerneCategory: LinguisticsAuthor: Mustafa KrujaPublisher: ÇabejYear: 2007Pgs. 288Weight: 0.331 kgISBN: 978-99927-33-90-5

Price ALL900.00
More
In Stock

Reference: SKU000425

Publisher: Cabej

Shtate vjet prolog, Ledi Shamku - Shkreli

Review(s): 0

Title: Shtatë vjet prolog, rravgime sociolinguistike në lëmë të shqipesOriginal: Shtatë vjet prolog, rravgime sociolinguistike në lëmë të shqipesCategory: LinguisticsAuthor: Ledi Shamku – ShkreliPublisher: ÇabejYear: 2005Pgs. 170Weight: 0.214 kgISBN: 978-99927-33-62-4

Price ALL600.00
More
In Stock

Reference: SKU001644

Publisher: Te tjere

Barleti apo Becikemi, nje peshtjellim ne shkencen shqiptare

Review(s): 0

Title: Barleti apo Beçikemi? - Një pështjellim në shkencën shqiptareOriginal: Barleti apo Beçikemi? - Një pështjellim në shkencën shqiptareCategory: Albanology, historyAuthor: Ilia KaranxhaPublisher: Botimet KumiYear: 2010Pgs. 272Weight: 0.791 kgISBN: 978-99956-48-81-7

Price ALL2,000.00
More
There are not enough products in stock