• Banner

Xenophobe's guide to the albanians, Alan Andoni
  • Xenophobe's guide to the albanians, Alan Andoni

Xenophobe's guide to the albanians, Alan Andoni

ALL1,300
Quantity
In stock

Description

Title: Xenophobe's guide to the albanians
Original: Xenophobe's guide to the albanians
Category: Culture
Author: Alan Andoni
Publisher: Xenophobe's Guides
Year: 2015
Pgs: 92
Weight: 0.091 kg.
ISBN: 978-1-906042-18-9

Product Details
Te tjere
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13KB)
You might also like
16 other products in the same category:

Reference: SKU001371

Publisher: Migjeni

Apollonia, Its history and monuments, Neritan Ceka

It would be inappropriate to consider Apollonia the Pompeii of Albania, given the sheer richness of the archaeological heritage concentrated there. An important economic and cultural centre, continuously, over a thousand years, it was gradually abandoned during the Middle Ages.

Price ALL1,000
More
In Stock

Reference: SKU001323

Publisher: Te tjere

Nata e njëmijë e Një netëve, Nagib Mahfuz

Heroina arabe, Sheherazadja, që arriti të ushqente mirësi në shpirtin e sulltanit gjakpirës, vejushat dhe gratë e hijshme, xhelatët dhe shërbëtorët e sulltanit, xhindet që enden në errësirën e natës, në kërkim të shpirtrave, marrin jetë në një tjetër vepër, pas përrallave të njohura arabe "Një mijë e një net".

Price ALL600
More
In Stock
Comments (0)