Reference: SKU000001

Publisher: Mitrush Kuteli

Tregime të moçme shqiptare, Mitrush Kuteli

Review(s): 1

Përrallat e treguara nga Mitrush Kuteli përbëjnë pjesën më të rëndësishme të letërsisë shqiptare, një frymëzim për një numër të madh veprash të tjera letrare që pasuan përgjatë dekadave. Tregime të Motshme Shqiptare përbën një klasik të të gjitha kohërave.

Price ALL700.00
More
In stock
All best sellers
  • Banner

International studies
international studies

International studies

studime nderkombetare, politologji

There are 40 products.

Showing 1-12 of 40 item(s)
Active filters

Reference: SKU001470

Publisher: UET Press

Teori te marredhenieve nderkombetare, Tim Dunne, Milja Kurki, Steve Smith

Review(s): 0

Title: Teori te marrëdhënieve ndërkombëtare, disiplina dhe shumëllojshmëriaOriginal: International relations theories, discipline and diversityCategory: International relationsAuthor: Tim Dunne, Milja Kurki, Steve SmithAlbanian translator: Arjan Starova, Enri HidePublisher: UET PressYear: 2010Pgs. 436Weight: 0.648 kgISBN: 978-99956-39-32-7  

Price ALL1,200.00
More
In Stock

Reference: SKU001450

Publisher: LIRA

Krishterimi, Judaizmi, Islami dhe Mendimi Perendimor

Review(s): 0

Title: Krishtërimi, Judaizmi, Islami dhe Mendimi PerëndimorOriginal: Le christianisme, le judaisme, l'islam et la pensée occidentaleCategory: Political scienceAuthor: France FaragoAlbanian translator: Bajram MuçaPublisher: LiraYear: 2007Pgs. 408Weight: 0.627 kgISBN: 978-99956-655-7-9

Price ALL1,000.00
More
In Stock

Reference: SKU001435

Publisher: UET Press

Studime bashkekohore te sigurise, Alan Collins

Review(s): 0

Title: Studime bashkëkohore të sigurisëOriginal: Contemporary security studiesCategory: Social sciencesAuthor: Alan CollinsAlbanian translator: Enri HidePublisher: UET PressPgs. 544Weight: 1.109 kgISBN: 978-99956-39-14-3

Price ALL1,500.00
More
In Stock

Reference: SKU001166

Publisher: AIIS - Tirana Times

Shteti Modern, Christopher Pierson

Review(s): 0

Title: Shteti modernOriginal: The modern stateCategory: Political SciencesAuthor: Christopher PiersonAlbanian translator: Erion ShehiPublisher: Tirana TimesYear: 2009Pgs. 260Weight: 0.441 kgISBN: 978-99957-736-1-1

Price ALL1,400.00
More
In Stock

Reference: SKU001162

Publisher: AIIS - Tirana Times

Organizatat nderkombetare ne politiken boterore

Review(s): 0

Title: Organizatat ndërkombëtare në politikën botëroreOriginal: International organisations in world politicsCategory: International relationshipsAuthor: David Armstrong, Lorna Lloyd, John RedmondAlbanian translator: Elvina Jusufaj, Marsida GjonçajPublisher: AIIS Tirana TimesYear: 2009Pgs. 386Weight: 0.565 kgISBN: 978-99956-736-2-8

Price ALL1,650.00
More
In Stock

Reference: SKU001158

Publisher: AIIS - Tirana Times

Bazat e marredhenieve nderkombetare, Karen A. Mingst

Review(s): 0

Title: Bazat e marrëdhënieve ndërkombëtareOriginal: Essentials of international relationsCategory: Marrëdhëniet ndërkombëtareAuthor: Karen A. MingstAlbanian translator: Tonin BeciPublisher: AIIS Tirana TimesYear: 2010Pgs. 404Weight: 0.674 kgISBN: 978-99943-742-74

Price ALL1,500.00
More
There are not enough products in stock