Reference: SKU000001

Publisher: Mitrush Kuteli

Tregime të moçme shqiptare, Mitrush Kuteli

Review(s): 1

Përrallat e treguara nga Mitrush Kuteli përbëjnë pjesën më të rëndësishme të letërsisë shqiptare, një frymëzim për një numër të madh veprash të tjera letrare që pasuan përgjatë dekadave. Tregime të Motshme Shqiptare përbën një klasik të të gjitha kohërave.

Price ALL700.00
More
In stock
All best sellers
  • Banner

International studies
international studies

International studies

studime nderkombetare, politologji

There are 40 products.

Showing 1-12 of 40 item(s)
Active filters

Reference: SKU001470

Publisher: UET Press

Teori te marredhenieve nderkombetare, Tim Dunne, Milja Kurki, Steve Smith

Review(s): 0

Title: Teori te marrëdhënieve ndërkombëtare, disiplina dhe shumëllojshmëriaOriginal: International relations theories, discipline and diversityCategory: International relationsAuthor: Tim Dunne, Milja Kurki, Steve SmithAlbanian translator: Arjan Starova, Enri HidePublisher: UET PressYear: 2010Pgs. 436Weight: 0.648 kgISBN: 978-99956-39-32-7  

Price ALL1,200.00
More
In Stock

Reference: SKU001435

Publisher: UET Press

Studime bashkekohore te sigurise, Alan Collins

Review(s): 0

Title: Studime bashkëkohore të sigurisëOriginal: Contemporary security studiesCategory: Social sciencesAuthor: Alan CollinsAlbanian translator: Enri HidePublisher: UET PressPgs. 544Weight: 1.109 kgISBN: 978-99956-39-14-3

Price ALL1,500.00
More
In Stock

Reference: SKU001166

Publisher: AIIS - Tirana Times

Shteti Modern, Christopher Pierson

Review(s): 0

Title: Shteti modernOriginal: The modern stateCategory: Political SciencesAuthor: Christopher PiersonAlbanian translator: Erion ShehiPublisher: Tirana TimesYear: 2009Pgs. 260Weight: 0.441 kgISBN: 978-99957-736-1-1

Price ALL1,400.00
More
In Stock