Reference: SKU000001

Brand: Mitrush Kuteli

Tregime të moçme shqiptare, Mitrush Kuteli

Review(s): 0

Përrallat e treguara nga Mitrush Kuteli përbëjnë pjesën më të rëndësishme të letërsisë shqiptare, një frymëzim për një numër të madh veprash të tjera letrare që pasuan përgjatë dekadave. Tregime të Motshme Shqiptare përbën një klasik të të gjitha kohërave.

Price ALL700.00
More
In stock
All best sellers
  • Banner

Pertej Jeruzalemit, Peter Stockton
  • Pertej Jeruzalemit, Peter Stockton

Pertej Jeruzalemit, Peter Stockton

SKU001202
Rating 

Title: Përtej Jeruzalemit
Category: History
Author: Peter Stockton
Albanian translator: Nermin Begzade
Publisher: Erasmus
Year: 2008
Pgs. 176
Weight: 0.14 kg

 

ALL422.00
Quantity
There are not enough products in stock

Description

Title: Përtej Jeruzalemit
Category: History
Author: Peter Stockton
Albanian translator: Nermin Begzade
Publisher: Erasmus
Year: 2008
Pgs. 176
Weight: 0.14 kg

 

Product Details
Te tjere
SKU001202
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
Reviews

Write your review

Pertej Jeruzalemit, Peter Stockton

Pertej Jeruzalemit, Peter Stockton

Title: Përtej Jeruzalemit
Category: History
Author: Peter Stockton
Albanian translator: Nermin Begzade
Publisher: Erasmus
Year: 2008
Pgs. 176
Weight: 0.14 kg

 

Write your review
16 other products in the same category:

Brand: Dituria

Perandoria Osmane, Halil Inalcik

Review(s): 0

Title: Perandoria Osmane, periudha klasike 1300 - 1600Original: Ottoman Empire, The Classical Age 1300 - 1600Category: HistoryAuthor: Halil ÌnalcikAlbanian translator: Edvin CamiPublisher: DituriaYear: 2013Pgs. 320Weight: 0.579 kgISBN: 978-9928-103-69-7

Price ALL1,250.00
More
In stock

Reference: SKU001575

Brand: Dituria

Historia e Perandorise Bizantine, Georg Ostrogorsky

Review(s): 0

Title: Historia e Perandorisë BizantineOriginal: Geschichte des Byzantinischen StaatesCategory: HistoryAuthor: Georg OstrogorskyAlbanian translator: Pëllumb XhufiPublisher: DituriaYear: 2007Pgs. 488Weight: 0.781 kgISBN: 978-99927-47-84-6  

Price ALL1,250.00
More
In Stock

Reference: SKU000212

Brand: Cabej

Epoka e ekstremeve, i rrëmbyeri shekull i njëzetë Eric Hobsbawm

Review(s): 0

"Epoka e ekstremeve, i rrëmbyeri shekull i njëzetë" me tri ndarjet e mëdha kronologjike: Epoka e Katastrofës, Epoka e Artë dhe Shembja e Madhe, shkruar me këndvështrimin e njeriut që beson në arsyen dhe në shkencën e, po aq, në mundësinë e përmirësimit  të së ardhmes së njerëzimit.

Price ALL1,200.00
More
There are not enough products in stock