Reference: SKU000001

Publisher: Mitrush Kuteli

Tregime të moçme shqiptare, Mitrush Kuteli

Review(s): 1

Përrallat e treguara nga Mitrush Kuteli përbëjnë pjesën më të rëndësishme të letërsisë shqiptare, një frymëzim për një numër të madh veprash të tjera letrare që pasuan përgjatë dekadave. Tregime të Motshme Shqiptare përbën një klasik të të gjitha kohërave.

Price ALL700.00
More
In stock
All best sellers
  • Banner

Xhipi ne televizor dhe ndodhi te tjera ne orbite, Xhani Rodari
  • Xhipi ne televizor dhe ndodhi te tjera ne orbite, Xhani Rodari

Xhipi ne televizor dhe ndodhi te tjera ne orbite, Xhani Rodari

Rating 

Title: Xhipi ne televizor dhe ndodhi te tjera ne orbite
Category: Novel
Author: Xhani Rodari
Albanian translator: Neka Turkeshi
Publisher: Naim Frasheri
Year: 1990
Pgs: 156
Weight: 0.232 kg

ALL1,000.00
Quantity
There are not enough products in stock

Description

Title: Xhipi ne televizor dhe ndodhi te tjera ne orbite
Category: Novel
Author: Xhani Rodari
Albanian translator: Neka Turkeshi
Publisher: Naim Frasheri
Year: 1990
Pgs: 156
Weight: 0.232 kg

Product Details
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
Reviews

Write your review

Xhipi ne televizor dhe ndodhi te tjera ne orbite, Xhani Rodari

Xhipi ne televizor dhe ndodhi te tjera ne orbite, Xhani Rodari

Title: Xhipi ne televizor dhe ndodhi te tjera ne orbite
Category: Novel
Author: Xhani Rodari
Albanian translator: Neka Turkeshi
Publisher: Naim Frasheri
Year: 1990
Pgs: 156
Weight: 0.232 kg

Write your review
16 produkte të tjera në këtë kategori:

Botuesi: Te tjere

Kuvendi i studimeve ilire

Përshtypje(t): 0

Ky botim përfaqëson një sërë referatesh shkencore rreth çështjes ilire të mbajtur në Tiranë nga data 15 – 20 shtator 1972. Në këtë vepër gjenden studime nga akademikë vendas dhe të huaj si: E. Çabej, S. anomali, A. Kelmendi, H. Spahiu, R. A. Crossland, V. Georgiev, C. De Simone, G. Bonfante, V. Meksi, B. Beci etj.

Çmimi 1 000,00 Lekë
More
Nuk ka produkte të mjaftueshme në stok

Botuesi: Te tjere

Antologji e mendimit estetik shqiptar 1504-1944, Nasho Jorgaqi

Përshtypje(t): 0

Artin në tërë historinë e tij të lashtë e ka shoqëruar gjykimi dhe mendimi i shoqërisë. Pa lindur akoma shkenca letrare, populli, në forma të ndryshme, ka ditur t'i shprehë gjykimet e veta, të manifestojë konceptet e tij estetike, të tregojë se ç'është për të e bukur apo e shëmtuar.

Çmimi 1 200,00 Lekë
More
Nuk ka produkte të mjaftueshme në stok