• Banner

Dashuri pa rezistence, Gilles Rozier
  • Dashuri pa rezistence, Gilles Rozier

Dashuri pa rezistence, Gilles Rozier

SKU000968

Title: Dashuri pa rezistencë
Category: Novel
Author: Gilles Rozier
Translator: Sokol Haxhimusai
Publisher: Dituria
Year: 2008
Pgs. 144
Weight: 0.20 kg
ISBN: 978-99943-46-57-8

 

ALL600
Quantity
In Stock

Description

Title: Dashuri pa rezistencë
Category: Novel
Author: Gilles Rozier
Translator: Sokol Haxhimusai
Publisher: Dituria
Year: 2008
Pgs. 144
Weight: 0.20 kg
ISBN: 978-99943-46-57-8

 

Product Details
SKU000968
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
You might also like

Reference: SKU000967

Publisher: Dituria

Dashnori, Marguerite Duras

(0)

Title: DashnoriOriginal: L'amantCategory: NovelAuthor: Marguerite DurasAlbanian translator: Nasi LeraPublisher: DituriaYear: 2002Pgs. 96Weight: 0.15 kgISBN: 978-99927-47-62-5  

Price ALL400
More
In stock

Reference: SKU000973

Publisher: Dituria

Dashnoret, Padraig Standun

(0)

Title: DashnorëtOriginal: Súil le BreithCategory: NovelAuthor: Pádraig StandúnAlbanian translator: Jorgji QirjakoPublisher: DituriaYear: 2008Pgs. 144Weight: 0.18 kgISBN: 978-99943-46-48-6

Price ALL500
More
In Stock

Reference: SKU001487

Publisher: Skanderbeg Books

Lamtumire Lolite, Melissa P

(0)

Title: Lamtumirë LolitëOriginal: Cento colpi di spazzola prima di andare a dormireCategory: NovelAuthor: Melissa P.Albanian translators: A. Beshaj, E. AçkaPublisher: Skanderbeg BooksYear: 2005Pgs. 128Weight: 0.14 kgISBN: 978-99943-770-1-X  

Price ALL500
More
In Stock
16 other products in the same category:

Emancipimi i gruas, Charles Bukowski

(0)

A po shkruan Barney? Ta merr mendja. Shkruaj gjithë kohën e lume. A nuk ta ndërpresin punën adhuruesit? Jo, ore, ngandonjëherë femrat më gjejnë, ama ato nuk qëndrojnë gjatë. A po të shiten librat?

Price ALL700
More
In stock

Publisher: Pegi

Hollywood, Charles Bukowski

(0)

Me shumë dyshime, ai pranon dhe sakaq bëhet pjesë e vorbullës së quajtur Hollivud, me paradën e pafund të personazheve eksentrike e të përkëdhelura: producentë, artistë, aktorë, regjisorë dhe gazetarë.

Price ALL1,000
More
In stock

Reference: SKU000967

Publisher: Dituria

Dashnori, Marguerite Duras

(0)

Title: DashnoriOriginal: L'amantCategory: NovelAuthor: Marguerite DurasAlbanian translator: Nasi LeraPublisher: DituriaYear: 2002Pgs. 96Weight: 0.15 kgISBN: 978-99927-47-62-5  

Price ALL400
More
In stock

Reference: SKU000428

Publisher: Koha Ditore

Dite te qeta ne Klishi, Henri Miller

(0)

Title: Ditë të qeta në Klishi (hard cover)Original: Quiet days in ClichyCategory: NovelAuthor: Henri MillerAlbanian translator: Elvana ZaimiPublisher: Koha DitoreYear: 2005Pgs. 96Weight: 0.164 kgISBN: 84-9789-988-1

Price ALL600
More
In Stock

Reference: 2139

Publisher: Skanderbeg Books

Lolita, Vladimir Nabokov

(0)

Title: LolitaOriginal: LolitaCategory: NovelAuthor: Vladimir NabokovAlbanian translator: Lili BarePublisher: Skanderbeg BooksYear: 2012Pgs. 360Weight: 0.42 kgISBN: 9789994351725  

Price ALL1,000
More
In stock
chat Comments (0)