All best sellers
  • Banner

• Reduced price
Me foli heshtja, Edmond Shallvari
  • Me foli heshtja, Edmond Shallvari

SKU001284
Rating 

Title: Më foli heshtja PoetryAuthor: Edmond Shallvari Publisher: Globus R. Year: 2010 Pgs 96Weight: 0.11 ISBN: 978-99956-90-04-5

Volume discounts

Quantity Discount You Save
3 ALL266.20 Up to ALL798.61
ALL300.00
ALL270.00 Save 10%
Quantity
In Stock

Description

Title: Më foli heshtja PoetryAuthor: Edmond Shallvari Publisher: Globus R. Year: 2010 Pgs 96Weight: 0.11 ISBN: 978-99956-90-04-5

Product Details
Te tjere
SKU001284
Reviews

Write your review

Write your review
16 produkte të tjera në këtë kategori:

Referenca: SKU000725

Botuesi: Onufri

Bota e Sofies, Jostein Gaarder

Përshtypje(t): 0

"Bota e Sofies", tashmë i përkthyer në mbi dyzet gjuhë, ka pasur një sukses të jashtëzakonshëm në Norvegji, Gjermani, Suedi, Itali, SHBA, Francë etj. Kjo ka bërë që ky libër të rekomandohet për çdo familje, veçanërisht për të rinjtë...

Çmimi 8,90 US$ Çmimi i rregullt 9,85 US$
More
Në gjendje

Referenca: SKU001364

Botuesi: Botimet Dudaj

Djallit i pelqen e embel, Lauren Weisberger

Bet Robinson, një njëzeteshtatëvjeçare nga Nju-Jorku, ish-nëpunëse banke që ëndërron të gjejë princin e kaltër, nuk arrin ta besojë kur merret në punë nga agjencia më e famshme e marrëdhënieve publike në Manhatan, me detyrën që të organizojë festat më të jashtëzakonshme.

Çmimi 8,00 US$ Çmimi i rregullt 8,86 US$
More
Ne gjendje

Referenca: SKU000070

Klienti, John Grisham

Marku gjendet i mbërthyer në mes të një sistemi ligjor të çmendur dhe një vrasësi mafioz, që vepron i dëshpëruar për të mbuluar krimin e tij. E vetmja aleate e tij është një grua e quajtur Regi Lov që kishte vetëm katër vjet punë si avokate.

Çmimi 6,40 US$ Çmimi i rregullt 7,09 US$
More
Në gjendje

Referenca: SKU000726

Jeta eshte e shkurter, Jostein Gaarder

Jostein Gaarder zbulon nëpërmjet veprës "Vita Brevis" një letër drejtuar Shën Agustinit. Është origjinale apo kopje? Pak rëndësi ka... Kjo letër, drejtuar Shën Agustinit nga një grua përshkruan mënyrën se si ajo ndien dashuri për Shën Agustinin. Në fakt, bëhet fjalë për një dashuri të pamundur.

Çmimi 6,20 US$ Çmimi i rregullt 6,90 US$
More
Nuk ka produkte të mjaftueshme në stok

Referenca: SKU001048

Botuesi: Dituria

Dashuri 14, Federico Moccia

Karolina. Një vajzë dhe gjithë bota e saj... marrëdhëniet me prindërit, problemet në shtëpi, paratë që nuk mjaftojnë asnjëherë. Por ajo është e fortë, gazmore, plot imagjinatë. Pastaj kur je katërmbëdhjetë vjeç gjithçka ndryshon me shpejtësi... dhe një ëndërr realizohet! 

More
In Stock

Referenca: SKU000434

Botuesi: Koha Ditore

I humburi, Fatos Kongoli

Romani hapet me përshkrimin e ikjes së mijëra shqiptarëve, në mars të vitit 1991, nga Shqipëria. Ikje jo aq nga rreziku i persekutimit policor, ngase regjimi totalitar ishte në shembje e sipër, sa nga vendi ku ishin shtresëzuar pasojat e sundimit të këtij regjimi.

Çmimi 7,10 US$ Çmimi i rregullt 7,88 US$
More

Referenca: SKU000261

Botuesi: ABC

Kolonel Shaberi, Honore de Balzak (Balzaku)

Titulli: Kolonel ShabëriAutori: Honore dë Balzak (Balzaku)Botuesi: ABCViti: 2007Pesha: 0.1 Kg. Mbi autorin Honoré de Balzac lindi në Turs më 20 maj të 1799. Ne moshen 8 vjeçare mamaja e tij e dërgoi te studidonte ne oratorin e V

Çmimi 1,80 US$ Çmimi i rregullt 1,97 US$
More

Referenca: SKU000017

Botuesi: Toena

Te porta e Shen Pjetrit, Fatos Kongoli

Dy histori dashurie të ndërprera verbërisht. Kufoma e braktisur e një të riu. Një inspektor i ndjekjes së krimeve në kërkim të vrasësve. I ndërtuar si ndërthurrje e këtyre linjave, me personazhe të mjediseve nga më të ndryshmet, kryeqytetase dhe periferike, intekeltuale apo mafioze.

Çmimi 5,30 US$ Çmimi i rregullt 5,91 US$
More
Ne gjendje

Referenca: SKU001132

Apelimi, John Grisham

Në Misisipi, në një sallë gjyqi të mbushur plot e përplot, juria merr një vendim tronditës kundër një kompanie kimike, që akuzohet për derdhjen e mbeturinave toksike në rrjetin e furnizimit me ujë të një qyteti të vogël, çka shkakton përqendrimin kanceroz më të madh në histori.

Çmimi 8,00 US$ Çmimi i rregullt 8,86 US$
More
Në gjendje

Referenca: SKU001324

Botuesi: Toena

Jetë në një kuti shkrepësesh, Fatos Kongoli

Diku, në një apartament luksoz, në një prej pallateve të larta më të reja të kryeqytetit ndodh një krim. Vrasësi është një gazetar, pronar i apartamentit, i cili, pas një bashkëjetese prej dy vjetësh, sapo është ndarë me mikeshën e tij, gjithashtu gazetare, drejtuese e një emisioni të përjavshëm televiziv me VIP-a.

Çmimi 5,30 US$ Çmimi i rregullt 5,91 US$
More
Ne gjendje

Referenca: SKU000728

Vajza e drejtorit te cirkut, Jostein Gaarder

Ishte një lojë e shkurtër, shumë e shkurtër. Isha vënë me shpatulla në mur nga mbretëresha e zezë dhe e kisha humbur lojën. Jam fajtor, jo me dashje, por për shkak të një pakujdesie të madhe. Më vjen turp nga vetja. Ky është përfundimi, më vjen turp.

Çmimi 4,40 US$ Çmimi i rregullt 4,93 US$
More

Referenca: SKU001334

Botuesi: Te tjere

Psikovampiret, Hamid Peseschkian, Connie Voigt

Kurrë s'mund të kënaqet shefi, shoqja i di gjithnjë gjërat më mirë se ti, fqinji që ke përballë i fut hundët kudo...dhe nganjëherë mjafton vetë mendimi për një person që të ndihesh i rraskapitur dhe fare pa energji. Koncepti i psikovampirëve ndihmon për t'u ballafaquar me këta individë të vështirë.

More