• Banner

  • New
Udhëzues për zonjushat që gjuajnë pasurinë, Sophie Irwin
  • Udhëzues për zonjushat që gjuajnë pasurinë, Sophie Irwin

Udhëzues për zonjushat që gjuajnë pasurinë, Sophie Irwin

...futja në shoqërinë londineze është e vetmja rrugë e hapur për të dhe Kiti duhet të përdorë çdo gram dinakërie dhe mençurie për të bërë përpara. ...

ALL1,200
Quantity
In stock

Description

Title: Udhëzues për zonjushat që gjuajnë pasurinë
Original: A Lady's Guide to Fortune-Hunting
Category: Novel
Author: Sophie Irwin
Translator: Nikolla Langore
Publisher: Bota Shqiptare
Year: 2022
Pgs: 392
Weight: 0.51 kg
ISBN: 978-9928-00-527-4
This book is in Albanian

Kiti Talbot ka nevojë për pasuri. Madje, më mirë të thuash se ajo ka nevojë për një burrë që ka pasuri. Sepse, në fund të fundit, është viti 1818 dhe vetëm burrat kanë privilegjin të synojnë të jenë të pasur.
Kur kanë mbetur vetëm dymbëdhjetë javë deri në ardhjen e përmbaruesit, futja në shoqërinë londineze është e vetmja rrugë e hapur për të dhe Kiti duhet të përdorë çdo gram dinakërie dhe mençurie për të bërë përpara.
I vetmi që i kupton planet e saj është Lordi Redklif, burrë praktik, i cili është i vendosur ta pengojë vajzën me çdo kusht, sidomos kur bëhet fjalë për të vëllain që po gjunjëzohet përpara joshjes së saj.
A do të arrijë Kiti të sigurojë pasuri të mjaftueshme për të shpëtuar motrat nga varfëria? Nuk ka më asnjë ditë për t'u humbur dhe asnjë burrë, qoftë ai edhe një lord, që ta pengojë në rrugën e saj.

Product Details
Bota Shqiptare
16 other products in the same category:

Reference: SKU000080

Publisher: Botimet Dudaj

Ana me sy të gjelbër, Sveva Casati Modignani

Milano. Mëngjes i ftohtë janari. Në funeralin e Çezare Boldranit, një njeri i pasur dhe i pushtetshëm, vështrimet e të pranishmëve janë drejtuar mbi Anën, vajzën dhe trashëgimtaren e vetme të tij. Që nga ai çast, si drejtuese e një perandorie të madhe ekonomike, gruaja do të jetë e detyruar të përballet me të kaluarën e saj.

Price ALL900
More
In Stock

Publisher: Pegi

Dashuria mbi gjithçka, Katie Kacvinsky

Grei është një djalë i ngrysur, durimpak dhe i tërhequr. Dilani është një vajzë kureshtare, gjithmonë në lëvizje, gjithmonë në kërkim të një risie, krejt e kundërta e tij. Për herë të parë, Greit i bie në sy Dilani teksa ajo është shtrirë barkas në oborrin e universitetit, me xhinse të vjetra e këpucë të dala mode, me një aparat fotografik në dorë.

Price ALL800
More
In stock

Shtëpia e ditëve të gëzuara, Danielle Steel

Për të dhe për trashëgimtarët ndërton një pallat princor, i cili shndërrohet në një përmendore të shpresave të humbura dhe ëndrrave të thyera e ku brez pas brezi do të shtrohet shpesh pyetja, nëse lumturia mund të blihet vërtet me para.

Price ALL1,600
More
In stock

Reference: 2998

Publisher: Bota Shqiptare

Të besosh në mrekulli, Nicholas Sparks

Xheremi Marashi është një djalë i ri nga Nju Jorku; mjaft tërheqës, gjithmonë i veshur me të zeza, pjesë e elitës së gazetarëve. Një ekspert që duke u përpjekur të zbresë nga piedestali të mbinatyrshmen në artikujt që boton në Scientific American, sapo bëri shfaqjen e parë në TV kombëtar.

Price ALL1,000
More
Out-of-Stock

Reference: 2412

Publisher: Dituria

Pushime në vilë, Sophie Kinsella

Kloja ka me të vërtetë nevojë për pushime. Nuk mund të vazhdojë të stilojë më fustane nusërie, aq më tepër që vetë nuk është martuar. Dhe, është në një moment shumë delikat, sepse Filipi, me të cilin bashkëjeton, po kalon një periudhë të vështirë në punë dhe nuk mendon për asgjë tjetër. Dhe ja më në fund një rreze drite: një nga më të afërmit miq të saj,...

Price ALL800
More
In Stock

Reference: K1R2P2

Publisher: Bota Shqiptare

Hajmalia, Nicholas Sparks

A ekzistojnë me të vërtetë hajmalitë? Ish – ushtari Logan Tibolt mendon se ka gjetur një. Duke mbajtur gjithmonë ne mendje kujtimet e shokëve që humbi në Irak, Logani e di që është me shumë fat që arriti të kthehet në shtëpi. Ai beson se një fotografi që mbante gjithnjë me vete, fotoja e një gruaje të buzëqeshur që nuk e ka takuar asnjëherë.

Price ALL1,000
More
Out-of-Stock

Publisher: Bota Shqiptare

Kurt Sejit dhe Sura, Nermin Bezmen

Një histori epike dashurie. Një dashuri sublime me shikim të parë. "Kurt Sejit dhe Sura", njëri nga romanet e Nermin Bezmen-it që ka zënë vend midis klasikëve të letërsisë turke, rrëfen histori njerëzish nga jetesa madhështore në Rusinë cariste deri në zvarritjet e tyre pas revolucionit bolshevik.

Price ALL1,200
More
In stock

Publisher: Living

Brixhërtonët 1, Julia Quinn

Dafne Brixhërtoni ka dështuar gjithmonë në këtë të fundit. Fëmija i katërt nga tetë në familjen e saj të bukur, ajo ka bërë miq djemtë më të mirë të Londrës. Të gjithë e vlerësojnë dashamirësinë dhe zgjuarsinë e saj, por askush nuk e dëshiron si grua.

Price ALL1,200
More
In stock
Comments (0)