• Banner

  • Lule nate, Primo Shllaku

Lule nate, Primo Shllaku

SKU001641
Rating 

Ah, ta kisha edhe unë nji ijë prej gize!

Ti që në jetën time u fute

Gjanë e gjatë,

Si damar lagshtine

ALL1,000
Quantity
In Stock

Description

Title: Lule nate

Category:Poetry

Author: Primo Shllaku

Publisher: Princi

Year: 2020

Pgs. 218

Weight: 0.70 kg

ISBN: 978-9928-4614-2-1

Product Details
Princi
SKU001641
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13KB)
Reviews

Write your review

Lule nate, Primo Shllaku

Lule nate, Primo Shllaku

Ah, ta kisha edhe unë nji ijë prej gize!

Ti që në jetën time u fute

Gjanë e gjatë,

Si damar lagshtine

Write your review
16 other products in the same category:

Reference: SKU001308

Publisher: Buzuku

Këngë për Kosovën, Kasëm Trebeshina

Review(s): 0

Poezia është dimension i veçantë në kompleksin artistik trebeshian dhe, pos si zhanër i veçantë, shdtrihet kudo: është jo vetëm pjesë përbërëse e teksteve të përkatësive të ndryshme, por edhe vetë lënda e shtrirë kudo... Është një amalgamë që shkrin njësitë më të vogla po dhe tërësitë artistike, duke i dhënë shpirt artit të tij.

Price ALL500
More
Out-of-Stock

Reference: 2352

Publisher: Botimet Dudaj

E pashe boten, Leom

Review(s): 0

Title: E pashë botënOriginal: E pashë botënCategory: PoetryAuthor: LeomPublisher: DudajYear: 2007Pgs. 192Weight: 0.21 kgISBN: 978-99943-0-003-7

Price ALL400
More
In Stock

Reference: SKU002071

Publisher: Onufri

Dranja, Martin Camaj

Review(s): 0

Title: DranjaOriginal: DranjaCategory: MadrigalAuthor: Martin CamajPublisher: OnufriYear: 2012Pgs. 168Weight: 0.23 kgISBN: 978-99956-87-72-4  

Price ALL700
More
In Stock