All best sellers
  • Banner

  • Reduced price

Nje trendafil per Emiline, William Faulkner

SKU000310
Rating 

Title: Një trëndafil për Emilinë
Original: Collected stories of William Faulkner
Category: Novel
Author: William Faulkner
Albanian translator: Azem Qazimi
Publisher: Dudaj
Year: 2004
Pgs. 140
Weight: 0.14 kg
ISBN: 978-99943-33-17-8

 

ALL550.00
ALL495.00 Save 10%
Quantity
In Stock

Description

Title: Një trëndafil për Emilinë
Original: Collected stories of William Faulkner
Category: Novel
Author: William Faulkner
Albanian translator: Azem Qazimi
Publisher: Dudaj
Year: 2004
Pgs. 140
Weight: 0.14 kg
ISBN: 978-99943-33-17-8

 

Product Details
SKU000310
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
Reviews

Write your review

Nje trendafil per Emiline, William Faulkner

Nje trendafil per Emiline, William Faulkner

Title: Një trëndafil për Emilinë
Original: Collected stories of William Faulkner
Category: Novel
Author: William Faulkner
Albanian translator: Azem Qazimi
Publisher: Dudaj
Year: 2004
Pgs. 140
Weight: 0.14 kg
ISBN: 978-99943-33-17-8

 

Write your review
You might also like

Reference: SKU000435

Brand: Koha Ditore

Kelthitja dhe mllefi, Uiliem Fokner

Review(s): 0

Title: Këlthitja dhe mllefi (hard cover)Original: The sound and the furyCategory: NovelAuthor: Uiliem FoknerAlbanian translator: Abdullah KarjagdiuPublisher: Koha DitoreYear: 2005Pgs. 288Weight: 0.373 kgISBN: 84-9819-043-6

Price ALL720.00 Regular price ALL800.00
More
There are not enough products in stock
16 other products in the same category:

Reference: SKU001673

Brand: Skanderbeg Books

Muzeu i pafajësisë, Orhan Pamuk

Review(s): 0

Vepra voluminoze është shkruar dhe është botuar dy vjet pas marrjes së Çmimit Nobel në Letërsi në vitin 2006. "Muzeu i pafajësisë" është një histori magjepsëse dashurie, me një shtritje të gjatë në kohë dhe një densitet të lartë emocional.

Price ALL1,620.00 Regular price ALL1,800.00
More
In stock

Reference: SKU000740

Brand: Onufri

Plaku dhe deti, Ernest Hemingway

Review(s): 0

Plaku dhe deti është një tregim për forcën dhe dinjitetin e shpirtit të njeriut. Me simbolikën e tij ai trajton pyetjen e madhe, se deri ku duhet të shkojë njeriu, deri ku duhet të guxojë. Për Heminguejin njeriu, në trevën e dyluftimit të pabarabartë, madje të vetë vdekjes, nuk ka përse të tërhiqet pa e provuar.

Price ALL450.00 Regular price ALL500.00
More
In stock

Reference: SKU002023

Brand: Vellezerit Tafa

I huaji, Alber Kamy

Review(s): 0

Title: I huajiOriginal: L'etrangerCategory: NovelAuthor: Alber KamyAlbanian translator: Nasi LeraPublisher: Vëllezërit TafaYear: 2010Pgs. 160Weight: 0.19 kgISBN: 978-99956-09-95-5  

Price ALL450.00 Regular price ALL500.00
More
There are not enough products in stock

Brand: Onufri

Bretkosa, Mo Yan

Review(s): 0

Title: BretkosaOriginal: WaCategory: NovelAuthor: Mo YanAlbanian translator: Iljaz SpahiuPublisher: OnufriYear: 2013Pgs. 456Weight: 0.713 kgISBN: 978-9928-164-79-7

Price ALL1,350.00 Regular price ALL1,500.00
More
In stock