All best sellers
  • Banner

  • Reduced price
Shkretetira, J. M. G. Le Clezio
  • Shkretetira, J. M. G. Le Clezio

Shkretetira, J. M. G. Le Clezio

2550
Rating 
ALL800.00
ALL720.00 Save 10%
Quantity
There are not enough products in stock

Description

Title: Shkretëtira
Original: Dèsert
Category: Novel
Author: J. M. G. Le Clèzio
Albanian translator: Amantia Kapo
Publisher: Toena
Year: 2012
Pgs. 400
Weight: 0.433 kg.
ISBN: 978-99943-1-813-1

 

Product Details
2550
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
Reviews

Write your review

Shkretetira, J. M. G. Le Clezio

Shkretetira, J. M. G. Le Clezio

Write your review
You might also like

Reference: SKU000604

Brand: Skanderbeg Books

Turpi, J.M. Coetzee

Review(s): 0

Title: TurpiOriginal in English: DisgraceCategory: NovelAuthor: J.M. CoetzeeAlbanian translator: Klodian BriçiPublisher: Skanderbeg BooksYear: 2006Pgs. 238Weight: 0.30 kg.ISBN: 978-99943-6835-4  

Price ALL900.00 Regular price ALL1,000.00
More
There are not enough products in stock

Reference: K4R3

Brand: Skanderbeg Books

Askund, J M Coetzee

Review(s): 0

I ndrydhur në jetën e plogështisë koloniale dhe i zënë në grackën e një rrjete trysnish, një fermer i pafuqishëm e vetmitar, gjen prehje në krahët e nje dashnoreje me ngjyrë, që është shërbyesja e tij. Por kur e bija, Magda, një beqare e dëshpëruar, nis të ndiejë turp nga kjo, përplasja i jep fund paqes mes tyre.

Price ALL900.00 Regular price ALL1,000.00
More
In stock
16 other products in the same category:

Reference: SKU002023

Brand: Vellezerit Tafa

I huaji, Alber Kamy

Review(s): 0

Title: I huajiOriginal: L'etrangerCategory: NovelAuthor: Alber KamyAlbanian translator: Nasi LeraPublisher: Vëllezërit TafaYear: 2010Pgs. 160Weight: 0.19 kgISBN: 978-99956-09-95-5  

Price ALL450.00 Regular price ALL500.00
More
There are not enough products in stock

Reference: SKU001673

Brand: Skanderbeg Books

Muzeu i pafajësisë, Orhan Pamuk

Review(s): 0

Vepra voluminoze është shkruar dhe është botuar dy vjet pas marrjes së Çmimit Nobel në Letërsi në vitin 2006. "Muzeu i pafajësisë" është një histori magjepsëse dashurie, me një shtritje të gjatë në kohë dhe një densitet të lartë emocional.

Price ALL1,620.00 Regular price ALL1,800.00
More
In stock