Reference: SKU000001

Brand: Mitrush Kuteli

Tregime të moçme shqiptare, Mitrush Kuteli

Review(s): 0

Përrallat e treguara nga Mitrush Kuteli përbëjnë pjesën më të rëndësishme të letërsisë shqiptare, një frymëzim për një numër të madh veprash të tjera letrare që pasuan përgjatë dekadave. Tregime të Motshme Shqiptare përbën një klasik të të gjitha kohërave.

Price ALL700.00
More
In stock

Reference: SKU001180

Brand: Onufri

Aksidenti, Ismail Kadare

Review(s): 0

Title: AksidentiOriginal: AksidentiCategory: NovelAuthor: Ismail KadarePublisher: OnufriYear: 2010Pgs. 274Weight: 0.347 kgISBN: 978-99956-87-12-0

Price ALL800.00
More
In stock
All best sellers
Stuhi ne gang, Rabindranat Tagora
  • Stuhi ne gang, Rabindranat Tagora

Stuhi ne gang, Rabindranat Tagora

SKU001253
Rating 

Title: Stuhi në gang
Category: Novel
Author: Rabindranat Tagora
Albanian translator: Vedat Kokona
Publisher: Kokona
Year: 2004
Pgs. 310
Weight: 0.27 kg
ISBN: 978-99927-929-7-3

 

ALL600.00
Quantity
In Stock

  • Security policy (edit with Customer reassurance module) Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module) Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module) Return policy (edit with Customer reassurance module)
Description

Title: Stuhi në gang
Category: Novel
Author: Rabindranat Tagora
Albanian translator: Vedat Kokona
Publisher: Kokona
Year: 2004
Pgs. 310
Weight: 0.27 kg
ISBN: 978-99927-929-7-3

 

Product Details
Kokona
SKU001253
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
Reviews

Write your review

Stuhi ne gang, Rabindranat Tagora

Stuhi ne gang, Rabindranat Tagora

Title: Stuhi në gang
Category: Novel
Author: Rabindranat Tagora
Albanian translator: Vedat Kokona
Publisher: Kokona
Year: 2004
Pgs. 310
Weight: 0.27 kg
ISBN: 978-99927-929-7-3

 

Write your review
You might also like
16 other products in the same category:

Reference: SKU001965

Brand: Botart

Ditar intim, Andre Gide

Review(s): 0

Title: Ditar intimOriginal: Journal intimCategory: NovelAuthor: Andrè GideAlbanian translator: Ivana TomçoPublisher: BotartYear: 2007Pgs. 86Weight: 0.08 kg  

Price ALL320.00 Regular price ALL400.00
More
There are not enough products in stock

Brand: Albas

Kafsha e zemrës, Kafsha e zemrës

Review(s): 0

Akoma më e ankthshme bëhet gjendja, kur i bie në dorë ditari i saj. Kjo vdekje e mistershme do të bashkojë përjetë katër miq: personazhin kryesor, Kurtin, Edgarin dhe Georgun, të cilët së bashku do përpiqen t'u bëjnë ballë përndjekjeve, spiunimit, dhunës dhe mungesave të panumërta.

Price ALL640.00 Regular price ALL800.00
More
In stock