Komentar per masat e sigurimit, Gentian Trenova

Title: Komentar për masat e sigurimit
Original: Komentar për masat e sigurimit
Category: Law
Author: Gentian Trenova
Publisher: Dita 2000
Year: 2010
Pgs. 256
Weight: 0.273 kg
ISBN: 978-99956-92-1-31

ALL1,000
Quantity
In Stock

Description

Title: Komentar për masat e sigurimit
Original: Komentar për masat e sigurimit
Category: Law
Author: Gentian Trenova
Publisher: Dita 2000
Year: 2010
Pgs. 256
Weight: 0.273 kg
ISBN: 978-99956-92-1-31

Product Details
Te tjere
SKU001622
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13KB)
You might also like

Reference: SKU001227

Publisher: Te tjere

Interpretime të Kodit Penal, Gentian Trenova

Në këtë libër, lexuesi do të gjejë në mënyrë praktike interpretime që u janë bërë institutive dhe koncepteve të ndryshme të së drejtës penale. Këto interpretime më së shumti janë qëndrimet që kanë mbajtur gjykatat, si dhe komentet në lidhje me këto qëndrime.

Price ALL1,000
More
Out-of-Stock
16 other products in the same category:

Reference: SKU001437

Publisher: UET Press

Fitimi i pronësisë mbi pasuritë e paluajtshme, Besnik Maho

Fillimisht, në këtë cikël leksionesh do të gjeni një tablo të përkufizimit të pasurisë së paluajtshme në rende kohore, historike, politike, ekonomike, juridike të ndryshme: pra, këndvështrimin e secilit prej këtyre formacioneve për pasurinë e paluajtshme, rëndësinë që ato i jepnin, mbrojtjen që i ofronin.

Price ALL600
More
Last items in stock

Reference: 2856

Publisher: Alb Juris

Permbledhese legjislacioni per urbanistiken dhe ndertimet

Title: Përmbledhëse legjislacioni për urbanistikën dhe ndërtimet (hard cover)Original: Përmbledhëse legjislacioni për urbanistikën dhe ndërtimetCategory: LawPublisher: Alb JurisYear: 2010Pgs. 586Weight: 0.723 kgISBN: 978-99956-804-5-9

Price ALL2,000
More
In Stock

Reference: 2857

Publisher: Alb Juris

Per tregtaret dhe shoqerite tregtare

Title: Për tregtarët dhe shoqëritë tregtare (hard cover)Original: Për tregtarët dhe shoqëritë tregtareCategory: LawPublisher: Alb JurisYear: 2012Pgs. 1108Weight: 1.117 kgISBN: 978-99956-804-4-0

Price ALL2,500
More
Out-of-Stock

Publisher: UET Press

Trafikimi i qenieve njerëzore, Naim Tota

Interpretimi juridik i përgjithshëm i veprës penale të trafikimit dhe praktikës gjyqësore të saj në këtë punim janë bërë me seriozitet dhe me përkushtim. Këtu janë analizuar konkretisht elementet e anës objektive të veprës, çështja e dhënies së pëlqimit nga viktima si element i anës objektive, procesi i të provuarit në veprën penale të trafikimit.

Price ALL1,200
More
In stock
Comments (0)