Reference: SKU000001

Brand: Mitrush Kuteli

Tregime të moçme shqiptare, Mitrush Kuteli

Review(s): 0

Përrallat e treguara nga Mitrush Kuteli përbëjnë pjesën më të rëndësishme të letërsisë shqiptare, një frymëzim për një numër të madh veprash të tjera letrare që pasuan përgjatë dekadave. Tregime të Motshme Shqiptare përbën një klasik të të gjitha kohërave.

Price ALL700.00
More
In stock

Reference: SKU001180

Brand: Onufri

Aksidenti, Ismail Kadare

Review(s): 0

Title: AksidentiOriginal: AksidentiCategory: NovelAuthor: Ismail KadarePublisher: OnufriYear: 2010Pgs. 274Weight: 0.347 kgISBN: 978-99956-87-12-0

Price ALL800.00
More
In stock
All best sellers
Homonyms, Synonyms & Antonyms, Kathryn Church
  • Homonyms, Synonyms & Antonyms, Kathryn Church

Homonyms, Synonyms & Antonyms, Kathryn Church

SKU001514
Rating 

Title: Homonyms, Synonyms & AntonymsDidactic methodAuthor: Kathryn ChurchAlbanian translator: Publisher: Vernon PublishingYear: 2001Pgs. 176Weight: 0.39 kg ISBN:

Volume discounts

Quantity Discount You Save
3 ALL989.06 Up to ALL2,967.17
ALL1,000.00
Quantity
In Stock

  • Security policy (edit with Customer reassurance module) Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module) Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module) Return policy (edit with Customer reassurance module)
Description

Title: Homonyms, Synonyms & AntonymsDidactic methodAuthor: Kathryn ChurchAlbanian translator: Publisher: Vernon PublishingYear: 2001Pgs. 176Weight: 0.39 kg ISBN: n/a For advanced English studentsSelf-study or teacher-directedOver 1,500 new wordsUseful sentences for everyday communicationNumerous exercises and testsComplete answer key Kathryn Church has a Bachelor of Arts Degree in Spanish, Linguistics and Education from the University of Wisconsin (U.S.A). She also has a Master of Arts degree in Higher and Adult Education from Arizona State University (U.S.A). She is a  certified Spanish and ESL (English as a Second language) teacher. She has over twenty years experience in ESL instruction, curriculum development and program planning. She has taught ESL to students in America from over 20 countries. She also had a language school in Arizona which offered over 10 foreign languages.

Product Details
SKU001514
Reviews

Write your review

Homonyms, Synonyms & Antonyms, Kathryn Church

Homonyms, Synonyms & Antonyms, Kathryn Church

Title: Homonyms, Synonyms & AntonymsDidactic methodAuthor: Kathryn ChurchAlbanian translator: Publisher: Vernon PublishingYear: 2001Pgs. 176Weight: 0.39 kg ISBN:

Write your review
16 other products in the same category:

Brand: Te tjere

Gjuha angleze per femije, Ylvi Basha

Review(s): 0

Title: Gjuha angleze për fëmijë (shoqëruar me disk)Original: Gjuha angleze për fëmijë (shoqëruar me disk)Category: Foreign language studiesAuthor: Ylvi BashaPublisher: InfBotuesYear: 2009Pgs. 296Weight: 0.504 kgISBN: 978-99956-720-1-0

Price ALL900.00
More
In stock

Reference: 2161

Brand: Pegi

Anglishtja per te shkruar

Review(s): 0

Title: Anglishtja për të shkruarOriginal: L'anglais pour ècrireCategory: Dictionary, methodAlbanian translator: Anida KisiPublisher: PegiYear: 2011Pgs. 120Weight: 0.12 kgISBN: 978-9928-124-17-3

Price ALL500.00
More
In Stock

Reference: SKU001502

Brand: Te tjere

Fjalor termash biznesi, finance dhe juridiksioni ekonomik

Review(s): 0

Title: Fjalor termash biznesi, finance dhe juridiksioni ekonomik Anglisht-Shqip (hard cover)Business, Financial and Economic Juridiction Dictionary English-AlbanianCategory: DictionaryAuthor: Luan KaceliPublisher: NeraidaPgs. 538Weight: 0.712 kgISBN: 978-99943-933-2-4

Price ALL1,200.00
More
In Stock