• Banner

  • Out-of-Stock

Enver Hoxha dhe kater ditet e Beratit, Plasari, Malltezi

Volume discounts

Quantity Unit discount You Save
3 ALL947 Up to ALL2,841

TitulliEnver Hoxha dhe katër ditët e Beratit23-27 nëntor 1944Plenumi i 2-të i KQ të PKSHBerat, 23-27 nëntor 1944DokumentePërgatitur për botim ngaProf. Ndreçi PlasariDr. Luan MallteziShtëpia botuese55f. 410Pesha: 0.5 Kg.

ALL959
Quantity
Out-of-Stock

Description

Titulli: Enver Hoxha dhe katër ditët e Beratit 23-27 nëntor 1944. Plenumi i 2-të i KQ të PKSH, Berat, 23-27 nëntor 1944

Dokumente

Përgatitur për botim nga Prof. Ndreçi Plasari, Dr. Luan Malltezi

Shtëpia botuese 55

f. 410

Pesha: 0.5 Kg.

Product Details
Shtepia Botuese 55
SKU000350
16 other products in the same category:

Publisher: Shtëpia e Librit

Mbi komplotet dhe ese të tjera, Niccolò Machiavelli

Niccolò Machiavelli, një nga analistët më famëkëqij, që politika ka njohur, shpjegon në këtë ese një numër temash, përfshirë se si të organizojmë një komplot të suksesshëm, ose se si të ruhemi prej tij, se si një popull i korruptuar e ka shumë të vështirë të ruajë lirinë dhe se si një popull i pakorruptuar është i aftë të refuzojë dhuratat nga politikanët...

Price ALL700
More
In stock

Publisher: Artini

Shqipëria, një kallëzim nga udhëtimi i fundit 1880, Edward Frederick Knight

Në një stivë me traveologë për Shqipërinë dhe shqiptarët, libri i Edward Frederick Knight Albania: A narrative of Recent Travel është një përftesë për një lexim të disafishtë, përjetim kulturor në kohë, por edhe vramendje sot e të gjtihë ditën. I botuar në muajt e parë të vitit 1880, pra disa muaj pas kthimit nga aventura shqiptare, mbresat e përshkrimet...

Price ALL1,300
More
In stock

Publisher: Helga's Secrets

Kush jemi ne, Samuel P. Huntington

Ky libër merret me ndryshimet që ndodhin në spikatjen dhe substancën e identitetit kombëtar amerikan. Spikatja është rëndësia që amerikanët i atribuojnë identitetin e tyre kombëtar krahasuar me shumë identitete të tjerë të tyre.

Price ALL1,250
More
In stock

Qyteti i pasur, Roger Crowley

Venediku, qyteti i pasur gjurmon harkun e plotë të sagës perandorake venedikase nga famëkeqja Kryqëzata e Katër, e cila kulmoi në plaçkitjen e Kostandinopojës në vitin 1204, deri në luftën otomano-venedikase të viteve 1499-1503, e cila i sheh turqit osmanë t’i zëvendësojnë venedikasit si fuqinë më të madhe detare në Mesdhe.

Price ALL1,500
More
In stock
Comments (0)