Reference: SKU000001

Brand: Mitrush Kuteli

Tregime të moçme shqiptare, Mitrush Kuteli

Review(s): 0

Përrallat e treguara nga Mitrush Kuteli përbëjnë pjesën më të rëndësishme të letërsisë shqiptare, një frymëzim për një numër të madh veprash të tjera letrare që pasuan përgjatë dekadave. Tregime të Motshme Shqiptare përbën një klasik të të gjitha kohërave.

Price ALL700.00
More
In stock

Reference: SKU001180

Brand: Onufri

Aksidenti, Ismail Kadare

Review(s): 0

Title: AksidentiOriginal: AksidentiCategory: NovelAuthor: Ismail KadarePublisher: OnufriYear: 2010Pgs. 274Weight: 0.347 kgISBN: 978-99956-87-12-0

Price ALL800.00
More
In stock
All best sellers
  • Banner

Siddharta, Herman Hese

SKU000442
Rating 

Title: Siddharta (hard cover)
Original: Siddharta
Category: Novel
Author: Herman Hese
Albanian translator: Edvin Cami
Publisher: Koha Ditore
Year: 2005
Pgs. 128
Weight: 0.212 kg
ISBN: 84-9819-024-X

ALL600.00
Quantity
There are not enough products in stock

Description

Title: Siddharta (hard cover)
Original: Siddharta
Category: Novel
Author: Herman Hese
Albanian translator: Edvin Cami
Publisher: Koha Ditore
Year: 2005
Pgs. 128
Weight: 0.212 kg
ISBN: 84-9819-024-X

Product Details
Koha Ditore
SKU000442
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
Reviews

Write your review

Siddharta, Herman Hese

Siddharta, Herman Hese

Title: Siddharta (hard cover)
Original: Siddharta
Category: Novel
Author: Herman Hese
Albanian translator: Edvin Cami
Publisher: Koha Ditore
Year: 2005
Pgs. 128
Weight: 0.212 kg
ISBN: 84-9819-024-X

Write your review
You might also like

Reference: 2513

Brand: Te tjere

Tregimtare te gjuhes gjermane pas 1945s

Review(s): 0

Title: Tregimtarë të gjuhës gjermane pas 1945 – s (hard cover)Original: Tregimtarë të gjuhës gjermane pas 1945 – sCategory: NovelAuthor: SeveralsPrepared by: Ardian Klosi, Jürgen RöhlingAlbanian translator: Ardian Klosi, Afrim Koçi, Lindita Arapi, Jonila Godole, Sonila SadikajPublisher: K & BYear: 2007Pgs. 496Weight: 0.717 kgISBN: 978-99943-718-8-4  

Price ALL1,500.00
More
In Stock

Reference: 2660

Brand: Skanderbeg Books

Macja dhe miu, Gunter Grass

Review(s): 0

Title: Macja dhe miuOriginal: Katz und mausCategory: NovelAuthor: Günter GrassAlbanian translator: Afrim KoçiPublisher: Skanderbeg booksYear: 2008Pgs. 140Weight: 0.16 kgISBN: 978-9992-732-9-1  

Price ALL500.00
More
There are not enough products in stock