• Banner

Tumat e dardanëve alpine të çinamakut, Bep Jubani

Bep Jubani është personalitet parësor i shkollës shqiptare të arkeologjisë, prej fillimeve dhe përgjatë gjithë gjysmës së dytë të shekullit XX. Periudha së cilës iu përkushtua ishte prehistoria

ALL1,200
Quantity
In stock

Description

Title: Tumat e dardanëve alpine të çinamakut
Original: Tumat e dardanëve alpine të çinamakut
Category: History
Author: Bep Jubani
Publisher: Akademia e Shkencave
Year: 2022
Pgs: 693
Weight: 1.300  kg
ISBN: 978-9928-339-60-7
This book is in Albanian

Product Details
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13KB)
16 other products in the same category:

Publisher: Te tjere

Monumentet, nr. 20, 1980

"Muret rrethuese të Butrintit në mesjetë shek. VIII - XV" nga Gjerak Karaiskaj."Elemente të rinj në Kalanë e Durrësit të shek. V – VI të erës sonë" nga Fatos Tartari."Arkitektura pasbizantine në Shqipëri (kishat me strukturë në formë kryqi me kupolë)" nga Aleksandër Meksi, Pirro Thomo."Ujësjellësi i vjetër i Kalasë së Gjirokastrës" nga Valter Shtylla.

Price ALL1,000
More
Out-of-Stock
Comments (0)