Reference: SKU000001

Brand: Mitrush Kuteli

Tregime të moçme shqiptare, Mitrush Kuteli

Review(s): 0

Përrallat e treguara nga Mitrush Kuteli përbëjnë pjesën më të rëndësishme të letërsisë shqiptare, një frymëzim për një numër të madh veprash të tjera letrare që pasuan përgjatë dekadave. Tregime të Motshme Shqiptare përbën një klasik të të gjitha kohërave.

Price €6.20
More
In stock

Reference: SKU001180

Brand: Onufri

Aksidenti, Ismail Kadare

Review(s): 0

Title: AksidentiOriginal: AksidentiCategory: NovelAuthor: Ismail KadarePublisher: OnufriYear: 2010Pgs. 274Weight: 0.347 kgISBN: 978-99956-87-12-0

Price €7.10
More
In stock
All best sellers

Le Kanun de Lekë Dukagjini (French)

Rating 
€13.40
Quantity
Last items in stock

  • Security policy (edit with Customer reassurance module) Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module) Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module) Return policy (edit with Customer reassurance module)
Description

Title: Le Kanun de Lekë Dukagjini (French)

Original: Kanuni i Lekë Dukagjinit

Category: Culture

Author: At Shtjefën Gjeçovi

Transleted from albanian: Christian Gut 

Publisher: Dukagjini Balkan Books

Year: 2001

Pgs: 298

Weight: 0.410 kg

Product Details
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
Reviews

Write your review

Le Kanun de Lekë Dukagjini (French)

Le Kanun de Lekë Dukagjini (French)

Write your review
16 other products in the same category:

Reference: 2881

Brand: Plejad

E drejta e komuniteteve ne traditen juridike shqiptare, Giussepe Valentini

Review(s): 0

Title: E drejta e komuniteteve në traditën juridike shqiptareOriginal: E drejta e komuniteteve në traditën juridike shqiptareCategory: Cultural studyAuthor: At Giussepe ValentiniAlbanian translator: Dritan ThomollariPublisher: PlejadYear: 2007Pgs. 456Weight: 0.583 kgISBN: 978-99956-619-2-6

Price ALL640.00 Regular price ALL800.00
More
In Stock

Reference: SKU000807

Brand: Bota Shqiptare

Kerkime per Shqiptaret dhe per Gjuhen Shqipe, Martin-Leake

Review(s): 0

Title: Kërkime për shqiptarët dhe për gjuhën shqipeOriginal: Researches in GreeceCategory: LinguisticsAuthor: William Martin – LeakeAlbanian translator: Xhevat LloshiPublisher: Bota ShqiptareYear: 2006Pgs. 384Weight: 0.402 kgISBN: 978-99943-901-6-3

Price ALL800.00 Regular price ALL1,000.00
More
There are not enough products in stock

Reference: SKU000232

Brand: Cabej

Fraktalet e shqipes, Ardian Vehbiu

Review(s): 0

Title: Fraktalet e shqipes, rrëgjimi i gjeometrive të standarditOriginal: Fraktalet e shqipes, rrëgjimi i gjeometrive të standarditCategory: Literature Critics, linguisticsAuthor: Ardian VehbiuPublisher: ÇabejYear: 2007Pgs. 212Weight: 0.256 kgISBN: 978-99927-33-89-9

Price ALL480.00 Regular price ALL600.00
More
In stock

Reference: 2182

Brand: Te tjere

Etruskishte - toskerishte, Niko Stylos

Review(s): 0

Title: Etruskishte – toskërishteOriginal: Etruskishte – toskërishteCategory: History, linguisticsAuthor: Niko StylosAlbanian translator: Llambro RuciPublisher: West PrintYear: 2011Pgs. 320Weight: 0.421 kgISBN: 978-99956-37-58-3

Price ALL800.00 Regular price ALL1,000.00
More
There are not enough products in stock

Reference: SKU001096

Brand: Cabej

Standard dhe neostandard, Ledi Shamku-Shkreli

Review(s): 0

Title: Standard dhe neostandard, prirje vetëstrukturuese të shqipes së sotmeOriginal: Standard dhe neostandard, prirje vetëstrukturuese të shqipes së sotmeCategory: LinguisticsAuthor: Ledi Shamku-ShkreliPublisher: ÇabejYear: 2007Pgs. 280Weight: 0.401 kgISBN: 978-99927-33-64-0

Price ALL560.00 Regular price ALL700.00
More
In Stock