• Banner

Dritehije shqiptaro-greke, Ndricim Kulla

2869

Volume discounts

Quantity Unit discount You Save
3 ALL592 Up to ALL1,777
ALL600
Quantity
In Stock

Description

Title: Dritëhije shqiptaro – greke
Original: Dritëhije shqiptaro – greke
Category: Political sciences
Author: Ndriçim Kulla
Publisher: Plejad
Year: 2008
Pgs. 200
Weight: 0.24 kg
ISBN: 978-99956-706-5-8

Product Details
Plejad
2869
16 other products in the same category:

Syrja dhe Eqrem Bej Vlora 1914-1953, vol.2, Beqir Meta, Hasan Bello

(0)

Hartimi i një korpusi dokumentar mbi kontributin dhe aktivitetin e Syrja dhe Eqrem Bej Vlorës ka si qëllim të hapë siparin e këtyre studimeve, për t`i dhënë shtysë studiuesve dhe historianëve të hedhin dritë mbi rolin që këto dy figura kaq të rëndësishme të Rilindjes Kombëtare dhe Pavarësisë Shqiptare kanë dhënë në këtë periudhë.

Price ALL2,000
More
In stock

Publisher: Akademia e Studimeve Albanologjike

Tinguj që rrëfejnë, tinguj që rrëfehen, Mikaela Minga

(0)

Mjeshtërisht autorja e ka ftuar lexuesin në një rrugëtim të ri në fushën e etnomuzikologjisë dhe folkloristikës shqiptare. Tradita muzikore urbane e Elbasanit, në këtë monografi, është kthyer në një kallëzues me natyrë epistemike, nëpërmjet të cilit kërkohet të reflektohet mbi raportin që ka pasur moderniteti i planifikuar i diktaturës komuniste me...

Price ALL1,300
More
In stock
chat Comments (0)