• Banner

Leksione mbi harresën, Nermin Yildirim

Ky roman përqendrohet në aventurën e Feribes në Qendrën e Shkatërrimit të së Kaluarës, ku ajo shkon për të hequr qafe kujtimet e saj të bukura, që i lanë pas hidhërimin e një zemërthyerje.

ALL1,000
Quantity
In stock

Description

Title: Leksione mbi harresën
Original: Unutma Dersleri
Category: Roman
Author: Nermin Yildirim
Translator: Alfons Pupli
Publisher: Dritan
Year: 2021
Pgs. 382
Weight: 0.42 kg
ISBN: 978-9928-184-91-7
This book is in Albanian


Mbi autoren
Nermin Yildirim është një autore bashkëkohore turke. Diplomuar në Universitetin e Anadollit për Shkenca Komunikimi, ajo ka punuar në disa gazeta si gazetare, redaktore dhe kolumniste. Aktualisht numëron gjashtë romane të përkthyera në gjuhë të ndryshme të botës. Romani i saj Mysafiri është zgjedhur për Berlinale 2020.

Product Details
Dritan Tirana
4 other products in the same category:

Dëshpërimi ynë i madh, Baris Biçakçi

Bashkëjetesa e paqtë e dy beqarëve, Enderit dhe Çetinit, tronditet kur ata marrin në shtëpi, në mirëbesim, motrën e shokut të tyre. Miqësia tridhjetëvjeçare fillon të kriset pak nga pak nga prania e Nihalit, një vajze në dukje të qetë e të tërhequr.

Price ALL700
More
In stock
Comments (0)