All best sellers
  • Banner

  • Reduced price

Ferma e kafsheve, George Orwell

SKU000720
Rating 

Një nga alegoritë politike më të njohura të shekullit të njëzetë, Ferma e Kafshëve nga shpie në botën politike të pasrevolucionit, ku ccliruesit bëhen shtypës dhe të shtypurit përfundojnë në makinën grirëse të historisë.

ALL500.00
ALL400.00 Save 20%
Quantity
In Stock

Description

Title: Ferma e kafshëve
Original: Animal Farm
Category: Novel
Author: George Orwell
Albanian translator: Arben Kallamata
Publisher: Onufri
Year: 2006
Pgs. 120
Weight: 0.17 kg
ISBN: 978-99943-42-08-8

 

Product Details
Onufri
SKU000720
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
Reviews

Write your review

Ferma e kafsheve, George Orwell

Ferma e kafsheve, George Orwell

Një nga alegoritë politike më të njohura të shekullit të njëzetë, Ferma e Kafshëve nga shpie në botën politike të pasrevolucionit, ku ccliruesit bëhen shtypës dhe të shtypurit përfundojnë në makinën grirëse të historisë.

Write your review
You might also like

Reference: SKU000886

Publisher: Zenit Editions

1984, George Orwell

Review(s): 0

Romani 1984 flet për një botë që gjendet e ndarë në një konflikt të vazhdueshëm. Konflikti justifikon sundimin e qeverisë, e cila ka zhvilluar shkencën me qëllimin për të kontrolluar dhe shtypur individin. Bota e Orwell është ajo ku jeta private e individit nuk ekziston. 

Price ALL800.00 Regular price ALL1,000.00
More
In Stock
16 other products in the same category:

Publisher: Pema

1984, George Orwell

Review(s): 0

Ne ndryshojmë nga të gjitha oligarkitë e së shkuarës, ngaqë dimë se ç’bëjmë… Nazistët gjermanë dhe komunistët rusë përdornin gati të njëjtat metoda me tonat, por s’patën kurrë guximin t’i pranonin motivet e tyre. 

Price CHF9.41 Regular price CHF11.76
More
In stock

Reference: SKU000869

Publisher: Onufri

Orestia, Eskili

Review(s): 0

Title: OrestiaOriginal: OrestèiaCategory: TragedyAuthor: EskiliAlbanian translator: Ismail KadarePublisher: OnufriYear: 2006Pgs. 216Weight: 0.372 kgISBN: 978-99943-32-88-0  

Price CHF5.49 Regular price CHF6.86
More
In Stock