Reference: SKU000001

Brand: Mitrush Kuteli

Tregime të moçme shqiptare, Mitrush Kuteli

Review(s): 0

Përrallat e treguara nga Mitrush Kuteli përbëjnë pjesën më të rëndësishme të letërsisë shqiptare, një frymëzim për një numër të madh veprash të tjera letrare që pasuan përgjatë dekadave. Tregime të Motshme Shqiptare përbën një klasik të të gjitha kohërave.

Price ALL700.00
More
In stock

Reference: SKU001180

Brand: Onufri

Aksidenti, Ismail Kadare

Review(s): 0

Title: AksidentiOriginal: AksidentiCategory: NovelAuthor: Ismail KadarePublisher: OnufriYear: 2010Pgs. 274Weight: 0.347 kgISBN: 978-99956-87-12-0

Price ALL800.00
More
In stock
All best sellers
  • Banner

Horla dhe tregime te tjera, Gi de Mopasan
  • Horla dhe tregime te tjera, Gi de Mopasan

Horla dhe tregime te tjera, Gi de Mopasan

2596
Rating 

Title: Horla dhe tregime të tjera
Original: Le Horla et autres nouvelles
Category: Novel
Author: Gi dë Mopasan
Albanian translator: Çlirim Gega
Publisher: Ombra GVG
Year: 2012
Pgs. 152
Weight: 0.191 kg
ISBN: 978-9928-06-042-2

 

ALL650.00
Quantity
There are not enough products in stock

Description

Title: Horla dhe tregime të tjera
Original: Le Horla et autres nouvelles
Category: Novel
Author: Gi dë Mopasan
Albanian translator: Çlirim Gega
Publisher: Ombra GVG
Year: 2012
Pgs. 152
Weight: 0.191 kg
ISBN: 978-9928-06-042-2

 

Product Details
OMBRA GVG
2596
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
Reviews

Write your review

Horla dhe tregime te tjera, Gi de Mopasan

Horla dhe tregime te tjera, Gi de Mopasan

Title: Horla dhe tregime të tjera
Original: Le Horla et autres nouvelles
Category: Novel
Author: Gi dë Mopasan
Albanian translator: Çlirim Gega
Publisher: Ombra GVG
Year: 2012
Pgs. 152
Weight: 0.191 kg
ISBN: 978-9928-06-042-2

 

Write your review
You might also like

Reference: SKU000999

Brand: Dituria

Bel Ami, Gi de Mopasan

Review(s): 0

Title: Bel AmiCategory: NovelAuthor: Guy de MaupassantTranslator: Misko TreskaPublisher: Dituria2002Pgs. 280Weight: 0.308 KgISBN: 99927-31-86-9  

Price ALL700.00
More
In Stock

Reference: SKU001939

Brand: Argeta LMG

Mbi uje, Gi de Mopasan

Review(s): 0

Title: Mbi ujëOriginal: Sur l'eduCategory: NovelAuthor: Gi dë MopasanAlbanian translator: Leonard MeroPublisher: Argeta – LMGYear: 2010Pgs. 104Weight: 0.11 kgISBN: 978-99956-17-64-6  

Price ALL500.00
More
In Stock

Reference: 2221

Brand: Dituria

Zonjusha Perle, Gi de Mopasan

Review(s): 0

Title: Zonjusha PerlëOriginal: La Maison TellierCategory: NovelAuthor: Gi dë MopasanAlbanian translator: Halit Selfo & Vedat KokonaPublisher: DituriaYear: 2005Pgs. 184Weight: 0.24 kgISBN: 978-99927-31-33-8  

Price ALL600.00
More
In Stock

Reference: 2445

Brand: Dituria

Motrat Rondoli, Gi de Mopasan

Review(s): 0

Title: Motrat RondoliOriginal: Les Sœurs RondoliCategory: NovelAuthor: Gi dë MopasanAlbanian translator: Nasi LeraPublisher: DituriaYear: 2011Pgs. 180Weight: 0.23 kgISBN: 978-99927-47-50-1  

Price ALL600.00
More
In Stock
16 other products in the same category:

Brand: SARAS

William Shakespeare, Dramat, vol. 1

Review(s): 0

Title: William Shakespeare, Dramat, vëllimi i parëOriginal: William Shakespeare, Dramat, vëllimi i parëCategory: DramaAuthor: William ShakespeareAlbanian translator: Kristaq TrajaPublisher: SarasYear: 2013Pgs. 512Weight: 0.37 kg.ISBN: 978-9928-152-05-3

Price ALL1,020.00 Regular price ALL1,200.00
More
In stock

Reference: SKU000720

Brand: Onufri

Ferma e kafsheve, George Orwell

Review(s): 0

Title: Ferma e kafshëveOriginal: Animal FarmCategory: NovelAuthor: George OrwellAlbanian translator: Arben KallamataPublisher: OnufriYear: 2006Pgs. 120Weight: 0.17 kgISBN: 978-99943-42-08-8  

Price ALL425.00 Regular price ALL500.00
More
There are not enough products in stock