• Banner

Gjuha e Trupit, James Borg
  • Gjuha e Trupit, James Borg

Gjuha e Trupit, James Borg

Gjuha juaj e trupit është e dukshme pothuajse gjatë tërë kohës... prandaj, a nuk është e rëndësishme ta dini se çfarë mesazhi po dërgoni?

ALL1,200
Quantity
In stock

Description

Title: Gjuha e Trupit

 Original: Body Language

Category: Psychology

Author: James Borg

Albanian Translator: Olsa Sejdini

Publisher: Pema

Year: 2021

Pgs: 288

Weight: 0.316 kg

ISBN: 978-9951-817-12-7

This book is in Albanian

Mbi librin

Gjuha juaj e trupit është e dukshme pothuajse gjatë tërë kohës... prandaj, a nuk është e rëndësishme ta dini se çfarë mesazhi po dërgoni?

Zbuloni se si ta përdorni gjuhën e trupit për të mirën tuaj dhe se si t'i zbërtheni shenjat e të tjerëve. Hulumtimet tregojnë se mbi 90% e komunikimit transmetohet pa folur dhe se njerëzit më të suksesshëm - në të gjitha sferat - i zbërthejnë intuitivisht këto shenja. Ne mund të mendojmë se dimë se si ta përdorim këtë gjuhë 'të heshtur' por sa nga ne vërtet dimë ta përdorim siç duhet?

Gjuha e trupit do t'ju ndihmojë:

- t'i kuptoni më mirë të tjerët dhe t'ua 'lexoni' mendjen 

- të kuptoni çfarë shenjash po u dërgoni të tjerëve dhe si ta përdorni këtë gjë për të komunikuar dhe arritur atë që doni

-të kuptoni se a është vërtet ajo çfarë po thonë të tjerët ajo që po e mendojnë ose ndiejnë - të mësoni se si 'ekstremitetet'  tuaja mund t'ju tradhtojnë

-të jepni imazh më të mirë në jetën tuaj shoqërore e të punës duke qenë të vetëdijshëm për gjuhën tuaj (dhe të të tjerëve) të trupit... dhe shumë më shumë.

Qëllimi i këtij libri është t'ju informojë, edukojë dhe zbavisë. Komunikimi është një temë tepër e rëndësishme, element i rëndësishëm që shenjon mirëqenien tonë. Thelbin e komunikimit nuk e përbën vetëm ajo që themi. Mënyra se si e transmetojmë mesazhin përmes të folurit, qëndrimi dhe gjestet tona përbëjnë zgjidhjen "magjike".

Xhejms Borg një pjesë të kohës së tij e shpenzon dukepunuar si kështilltar  dhe mësues biznesi. Ai gjithashtu drejton seminare kushtuar zhvillimit punuar si këshilltar personal dhe aftësive në biznes, në të cilat trajtohen tema të tilla si: përmirësimi i kujtesës, bindja, të qenët i vetëdijshëm për gjuhën e trupit dhe "kontrollin e mendjes".

Product Details
Pema
16 other products in the same category:

Publisher: Botimet Dudaj

Magjia, Rhonda Byrne

E mbani mend kohën kur ishit fëmijë dhe besonit se jeta ishte e magjishme? E pra, jeta magjike është diçka reale, madje edhe më ngazëllyese, më frymëzuese e më interesante nga sa e imagjinonit kur ishin fëmijë.

Price ALL1,300
More
Out-of-Stock

Të bëhesh njeri i mbinatyrshëm, Dr.Joe Dispenza

Një libër i jashtëzakonshëm që përbashkon disa nga të dhënat  më te thella shkencore me dijet e lashtësise, për të demonstruar se njerëz si ti dhe unë mund të bëhemi qenie të mbinatyrshme për sa kohë që marrim dijet udhëzimet e duhura, dhe si t'i zbatojmë ato përmes meditimeve të ndryshme.

Price ALL1,100
More
In stock

Publisher: Pema

Meditime, Mark Aureli

Një perandor filozof jep leksionet e tij mbi të jetuarit mirë. Mark Aureli është një nga autorët më të cituar përgjatë dy mijëvjeccarëve.

Price ALL800
More
In stock

Si ta shërosh jetën, Louise L. Hay

Louise Hay sjell përvojat e saj të cilat, me ndihmën e forcës së mendjes dhe të mendimit pozitiv, nga një jetë e rrënuar e çuan në piedestal, madje duke mposhtur edhe sëmundjen e kancerit pa ndonjë trajtim mjekësor.

Price ALL700
More
In stock

Publisher: Living

Karma, Sadhguru

Një këndvështrim i ri i konceptit të shumëpërdorur dhe shpesh të keqkuptuar të karmës, i cili na drejton në rrugën e duhur për të gjetur lumturinë dhe ekuilibrin.

Price ALL1,400
More
In stock

Publisher: Pema

Zen, Arti i të jetuarit në thjeshtësi, Shunmyo Masuno

Qëllimi i këtij libri, që është një thesar i vogël në duart e secilit prej nesh, është që të na tregojë se si ndryshimet e vogla në përditshmërinë e secilit mund të jenë burim lumturie dhe qetësie, gjë që do të ndikojë në punë dhe në shtëpi, ashtu sikundër në raportet me veten a të tjerët.

Price ALL1,000
More
In stock

Publisher: Minerva

Shtatë ligjet shpirtërore të suksesit, Deepak Chopra

Ky është një libër të cilin do ta çmoni për të gjithë jetën, pasi në faqet e tij, gjenden sekretet për realizimin e të gjitha ëndrrave tuaja. Në librin "Shtatë ligjet shpirtërore të suksesit", Deepak Chopra nxjerr thelbin e mësimeve të tij në shtatë parime të thjeshta dhe të fuqishme, të cilat mund të zbatohen lehtësisht për krijimin e suksesit në çdo...

Price ALL700
More
In stock
Comments (0)