• Banner

Robër të mitit, Gianni Vattimo
  • Robër të mitit, Gianni Vattimo

Robër të mitit, Gianni Vattimo

ALL1,200
Quantity
In stock

Description

Title: Robër të mitit
Category: Philosophy
Author: Gianni Vattimo
Albanian translator: Gent Ulqini
Publisher: Reklama
Year: 2019
Pgs: 268
Weight: 0.302 kg.
ISBN: 978-9928-4558-3-3

Product Details
Te tjere
16 other products in the same category:

Publisher: Albas

Ligji, Frederic Bastiat

(0)

Tek Ligji, Bastiat thotë se “çdonjë nga ne ka një të drejtë natyrore – nga Zoti – për të mbrojtur personin e vet, lirin e vet dhe pronën e vet”. Shteti është “zëvendësues i një force të përbashkët për forcat individuale” për të mbrojtur të drejtat e veta.

Price ALL500
More
In stock

Publisher: Te tjere

Masa dhe pushteti, Elias Canetti, vol. 1

(0)

Me veprën e vëllimshme sociologjiko – filozofike "Masa dhe pushteti", Elias Kaneti ka pasur si qëllim të japë ndihmesën e vet për shpjegimin e kthesave rrënjësore politike, sociale e kulturore në Europën e shekullit të njëzetë.

Price ALL1,200
More
In stock
chat Comments (0)