• Banner

  • Reduced price
Robër të mitit, Gianni Vattimo
  • Robër të mitit, Gianni Vattimo

Robër të mitit, Gianni Vattimo

ALL1,200
ALL1,020 Save 15%
Quantity
In stock

Description

Title: Robër të mitit
Category: Philosophy
Author: Gianni Vattimo
Albanian translator: Gent Ulqini
Publisher: Reklama
Year: 2019
Pgs: 268
Weight: 0.302 kg.
ISBN: 978-9928-4558-3-3

Product Details
Te tjere
16 other products in the same category:

Publisher: Botart

Pse gjermanët i bëjnë punët më mirë, John Kampfner

(0)

Ndërsa në vende të tjera qeverisin politikanë dhe populistë autoritarë, Gjermania është një fortesë dinjiteti dhe stabiliteti. Arsyen e kësaj Kampfneri e gjen në radhë të parë te politika e konsoliduar e Angela Merkelit dhe në ballafaqimin kritik me të kaluarën; ky është sipas tij çelësi për një demokraci të ndjeshme. 

Price ALL1,275 Regular price ALL1,500
More
In stock

Reference: SKU000152

Publisher: Ideart

Ngushëllimet e filozofisë, Alain De Botton

(0)

Para jush do të shfaqet Sokrati, Epikuri, Seneka, Montenji, Shopenhaueri, Niçe. Me idetë, veprën dhe jetën e tyre, së bashku me kumtet e fshehta dhe ato aspekte të filozofisë që mund t'u ngushëllojnë në jetën tuaj, ata do ju shërbejnë të parandaloni dhimbjen.

Price ALL510 Regular price ALL600
More
In Stock

Reference: SKU001426

Publisher: LIRA

Perandoria e së Keqes kundër Djallit të Madh, Claude Liauzu

(0)

Ky libër analizon marrëdhëniet ndërmjet Perëndimit dhe Lindjes. Libri nis me ngjarjen famëkeqe të 11 shtatorit dhe pasojat e tij në mendësinë e intelektualëve dhe tërë shoqërisë perëndimore. Aurorët shpjegojnë rrënjët e konflikteve ndërmjet dy kulturave: perëndimore dhe asaj islame dhe mënyrën si e shohin njëra-tjetrën pas 11 shtatorit.

Price ALL1,020 Regular price ALL1,200
More
Out-of-Stock
chat Comments (0)