All best sellers
  • Banner

  • Reduced price

Uri, Knut Hamsun

2295
Rating 

Title: Uri
Category: Novel
Author: Knut Hamsun
Albanian translator: Xhafer Rakipllari
Publisher: Zambaku
Year: 2007
Pgs. 224
Weight: 0.25 kg
ISBN: 978-99956-08-05-7

 

ALL550.00
ALL495.00 Save 10%
Quantity
In Stock

Description

Title: Uri
Category: Novel
Author: Knut Hamsun
Albanian translator: Xhafer Rakipllari
Publisher: Zambaku
Year: 2007
Pgs. 224
Weight: 0.25 kg
ISBN: 978-99956-08-05-7

 

Product Details
2295
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
Reviews

Write your review

Aksidenti, Ismail Kadare

Uri, Knut Hamsun

Title: Uri
Category: Novel
Author: Knut Hamsun
Albanian translator: Xhafer Rakipllari
Publisher: Zambaku
Year: 2007
Pgs. 224
Weight: 0.25 kg
ISBN: 978-99956-08-05-7

 

Write your review
You might also like

Brand: Toena

Zgjimi i Tokës, Knut Hamsun

Review(s): 0

Zgjimi i tokës është gjithashtu edhe një portret i mrekullueshëm i gruas: Ingeri është arsyeja e jetës së Isakut, por, njëkohësisht, edhe ajo çka e kërcënon më shumë. Ingeri është parimi i sfidës: asaj i duhet t’i jetojë të gjitha jetët e mundshme para se të rikthehet sërish tek ai, Isaku, që nuk ndryshon kurrë.

Price ALL900.00 Regular price ALL1,000.00
More
In stock
16 other products in the same category:

Reference: 2661

Brand: Skanderbeg Books

Udhëtim i mbyllur, Samuel Beckett

Review(s): 0

Mercier dhe Camier na ftojnë në udhëtim. Viset që ata do të përshkojnë, një ishull që nuk i përmendet emri, njihet fare lehtë. Është Irlanda, e përshkruar këtu në një mënyrë të mrekullueshme, me bokërrimat dhe shkurrajat e saj, me krahët e porteve të lëshuar si për të përqafuar detin, me shtigjet përmes baltës së kënetave, me digat e kanalit të Dublinit.

Price ALL540.00 Regular price ALL600.00
More
In Stock

Reference: 2208

Brand: Te tjere

Novel, Ernest Hemingway

Review(s): 0

Title: Lumturia e shkurtër e Frensis Mekomberit, Dëborat e KilimanxharosOriginal: The short happy life of Francis Macomber, The snows of KilimannjaroCategory: NovelAuthor: Ernest HemingwayAlbanian translator: Piro MishaPublisher: LinusYear: 2009Pgs. 98Weight: 0.12 kgISBN: 978-99956-750-4  

Price ALL405.00 Regular price ALL450.00
More
There are not enough products in stock

Brand: Tirana Times

E paemërtueshmja, Samuel Beckett

Review(s): 0

Ashtu si Dante që ecën nga rrethi në rreth për të arritur në Ferrin apo Parajsën e tij, edhe Samuel Beckett vendos, secilin në një rreth të shquar mirë, tre protagonistët kryesorë të romaneve të trilogjisë së tij, Molloy, Malone vdes dhe E Paemërtueshmja, me qëllim që ata të arrijnë, mbase, hiçin të cilin e dëshirojnë.

Price ALL720.00 Regular price ALL800.00
More
In stock