• Banner

  • Reduced price

Detyrimet, E drejta civile, Gerard Legier

2820

Title: Detyrimet, E drejta civile
Original: Les obligations
Category: Law
Author: Gèrard Lègier
Albanian translator: Edmond Xhabija
Publisher: Papirus
Year: 2009
Pgs. 252
Weight: 0.336 kg
ISBN: 978-9928-4069-1-0

ALL800
ALL680 Save 15%
Quantity
In Stock

Description

Title: Detyrimet, E drejta civile
Original: Les obligations
Category: Law
Author: Gèrard Lègier
Albanian translator: Edmond Xhabija
Publisher: Papirus
Year: 2009
Pgs. 252
Weight: 0.336 kg
ISBN: 978-9928-4069-1-0

Product Details
2820
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
You might also like

Reference: SKU001303

Publisher: Papirus

Kontratat, Pjesa e posaçme, E drejta civile, Georges Vermelle

(0)

Ky libër ka si synim të paraqesë kontratat kryesore të parashikuara nga Kodi Civil dhe tiparet e tyre thelbësore: shitja, shkëmbimi, qiradhënia/marrja, huadhënia (për konsum dhe për përdorim), depozita, përfaqësimi, lojërat dhe bastet, renta jetore, transaksioni si dhe disa marrëveshje plotësuese.

Price ALL680 Regular price ALL800
More
In Stock
16 other products in the same category:

Reference: SKU001445

Publisher: UET Press

Hyrje në komunikimin politik, Brian McNair

(0)

Më shumë se tetëdhjetë vjet më parë, Walter Lippman vërejti që praktika e demokracisë kishte "marrë kthesë". Procesi demokratik, që katër vjet pas përfundimit të Luftës së Parë Botërore iu duk me një shtrirje të padëgjuar më parë në historinë e njerëzimit, i shtyu faktorët politikë të përqafonin strategjitë e vetëdijshme të bindjes.

Price ALL850 Regular price ALL1,000
More
In Stock

Reference: SKU001437

Publisher: UET Press

Fitimi i pronësisë mbi pasuritë e paluajtshme, Besnik Maho

(0)

Fillimisht, në këtë cikël leksionesh do të gjeni një tablo të përkufizimit të pasurisë së paluajtshme në rende kohore, historike, politike, ekonomike, juridike të ndryshme: pra, këndvështrimin e secilit prej këtyre formacioneve për pasurinë e paluajtshme, rëndësinë që ato i jepnin, mbrojtjen që i ofronin.

Price ALL510 Regular price ALL600
More
In Stock

Reference: SKU001271

Publisher: Papirus

Kodi Civil 1929, Kodi Civil i Zogut

(0)

Kodit Civil i Mbretërisë Shqiptare, miratuar më 1 prill të vitit 1929, hartuar nën ndikimin e modelit francez, u quajt jo rastësisht Kodi Civil i Zogut. Ai do të përfaqësonte një risi në realitetin që prezantonte shteti dhe shoqëria shqiptare e asaj kohe.

Price ALL1,530 Regular price ALL1,800
More
Out-of-Stock

Reference: 2850

Publisher: Alb Juris

Permbledhje legjislacioni per pushtetin gjyqesor dhe sistemin e drejtesise

(0)

Title: Përmbledhje legjislacioni për pushtetin gjyqësor dhe sistemin e drejtësisë (hard cover)Original: Përmbledhje legjislacioni për pushtetin gjyqësor dhe sistemin e drejtësisëCategory: LawPublisher: Alb JurisYear: 2010Pgs. 556Weight: 0.591 kgISBN: 978-99956-753-4-X

Price ALL1,700 Regular price ALL2,000
More
In Stock
chat Comments (0)