Reference: SKU000001

Brand: Mitrush Kuteli

Tregime të moçme shqiptare, Mitrush Kuteli

Review(s): 0

Përrallat e treguara nga Mitrush Kuteli përbëjnë pjesën më të rëndësishme të letërsisë shqiptare, një frymëzim për një numër të madh veprash të tjera letrare që pasuan përgjatë dekadave. Tregime të Motshme Shqiptare përbën një klasik të të gjitha kohërave.

Price ALL700.00
More
In stock

Reference: SKU001180

Brand: Onufri

Aksidenti, Ismail Kadare

Review(s): 0

Title: AksidentiOriginal: AksidentiCategory: NovelAuthor: Ismail KadarePublisher: OnufriYear: 2010Pgs. 274Weight: 0.347 kgISBN: 978-99956-87-12-0

Price ALL800.00
More
In stock
All best sellers
  • Banner

Krishterimi, Judaizmi, Islami dhe Mendimi Perendimor
  • Krishterimi, Judaizmi, Islami dhe Mendimi Perendimor

Krishterimi, Judaizmi, Islami dhe Mendimi Perendimor

SKU001450
Rating 

Title: Krishtërimi, Judaizmi, Islami dhe Mendimi Perëndimor
Original: Le christianisme, le judaisme, l'islam et la pensée occidentale
Category: Political science
Author: France Farago
Albanian translator: Bajram Muça
Publisher: Lira
Year: 2007
Pgs. 408
Weight: 0.627 kg
ISBN: 978-99956-655-7-9

ALL1,000.00
Quantity
In Stock

Description

Title: Krishtërimi, Judaizmi, Islami dhe Mendimi Perëndimor
Original: Le christianisme, le judaisme, l'islam et la pensée occidentale
Category: Political science
Author: France Farago
Albanian translator: Bajram Muça
Publisher: Lira
Year: 2007
Pgs. 408
Weight: 0.627 kg
ISBN: 978-99956-655-7-9

Product Details
LIRA
SKU001450
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
Reviews

Write your review

Krishterimi, Judaizmi, Islami dhe Mendimi Perendimor

Krishterimi, Judaizmi, Islami dhe Mendimi Perendimor

Title: Krishtërimi, Judaizmi, Islami dhe Mendimi Perëndimor
Original: Le christianisme, le judaisme, l'islam et la pensée occidentale
Category: Political science
Author: France Farago
Albanian translator: Bajram Muça
Publisher: Lira
Year: 2007
Pgs. 408
Weight: 0.627 kg
ISBN: 978-99956-655-7-9

Write your review
You might also like
16 other products in the same category:

Reference: SKU001748

Brand: Te tjere

Crazy Republic, Kastriot Frasheri

Review(s): 0

Title: Crazy RepublicOriginal: Crazy RepublicCategory: Political sciencesAuthor: Kastriot FrashëriPublisher: MediaPrintYear: 2011Pgs. 418Weight: 0.619 kgISBN: 978-99956-93-76-3

Price ALL1,000.00
More
In Stock

Reference: SKU000394

Brand: Albin

Konventa Evropiane per te drejtat e njeriut, Arben Puto

Review(s): 0

Title: Konventa Evropiane për të drejtat e njeriut në përqasje me Kushtetutën e Shqipërisë, vështrim krahasuesOriginal: Konventa Evropiane për të drejtat e njeriut në përqasje me Kushtetutën e Shqipërisë, vështrim krahasuesCategory: LawAuthor: Arben PutoPublisher: AlbinYear: 2002Pgs. 186Weight: 0.221 kg.

Price ALL576.00
More
There are not enough products in stock

Reference: SKU000989

Brand: Dituria

Marredheniet nderkombetare, Joshua S. Goldstein

Review(s): 0

Title: Marrëdhëniet ndërkombëtareOriginal: International RelationsCategory: Marrëdhëniet ndërkombëtareAuthor: Joshua S. GoldsteinAlbanian translator: Arian & Teuta StarovaPublisher: DituriaYear: 2003Pgs. 632Weight: 0.927 kgISBN: 978-99927-59-322

Price ALL1,250.00
More
In Stock

Reference: SKU000391

Brand: Botimet Dudaj

Historia diplomatike e ceshtjes Shqiptare, Arben Puto

Review(s): 0

Title: Historia diplomatike e çështjes shqiptare 1878 – 1912Original: Historia diplomatike e çështjes shqiptare 1878 – 1912Category: HistoryAuthor: Arben PutoPublisher: DudajYear: 2010Pgs. 356Weight: 0.361 kgISBN: 978-99943-0-179-9

Price ALL1,000.00
More
There are not enough products in stock