Reference: SKU000001

Brand: Mitrush Kuteli

Tregime të moçme shqiptare, Mitrush Kuteli

Review(s): 0

Përrallat e treguara nga Mitrush Kuteli përbëjnë pjesën më të rëndësishme të letërsisë shqiptare, një frymëzim për një numër të madh veprash të tjera letrare që pasuan përgjatë dekadave. Tregime të Motshme Shqiptare përbën një klasik të të gjitha kohërave.

Price ALL700.00
More
In stock
All best sellers
  • Banner

Shqiptarët, cikël reportazhesh historikë, Ben Andoni

Rating 

Ben Andoni  ka eksploruar Shqipërinë pëllëmbë për pëllëmbë për të na sjelle në këtë libër një pasqyrë të Shqipërisë bashkëkohore, vendet, njerëzit dhe historitë.

ALL1,000.00
Quantity
In stock

Description

Title: Shqiptarët, cikël reportazhesh historikë

Original: Shqiptarët, cikël reportazhesh historikë

Category: Reportazhe/Gazetari

Author: Ben Andoni

Publisher: Papirus

Year: 2015

Pgs: 462

Weight: 0.69 kg

ISBN: 978992842566-9

Product Details
Papirus
Reviews

Write your review

Shqiptarët, cikël reportazhesh historikë, Ben Andoni

Shqiptarët, cikël reportazhesh historikë, Ben Andoni

Ben Andoni  ka eksploruar Shqipërinë pëllëmbë për pëllëmbë për të na sjelle në këtë libër një pasqyrë të Shqipërisë bashkëkohore, vendet, njerëzit dhe historitë.

Write your review
16 other products in the same category:

Brand: Shtëpia e Librit

Mbi tiraninë, Timothy Snyder

Review(s): 0

Një historian i specializuar mbi historinë e Europës Lindore dhe Holokaustit i shpjegon lexuesve me fjalë të thjeshta se si ndodh që një demokraci e brishtë zëvendësohet me një diktaturë totalitare, qoftë kjo fashizëm apo komunizëm. Timothy Snyder na tregon se cilat janë shenjat që paralajmërojnë shfaqjen e tiranisë dhe se çfarë mund të bëjmë ne qytetarët...

Price ALL450.00 Regular price ALL500.00
More
In stock

Reference: SKU000011

Brand: Migjeni

Aventure ne Shqiperi 1964, Albert Mayzie

Review(s): 0

Mayzie – ve u pëlqen të dalin jashtë shtigjeve të rrahura, andej nga i çon era, duke sfiduar rreziqet dhe pamundësitë. Në këtë pikëpamje, Shqipëria përfaqësonte një aventurë të bukur. 

Price ALL1,000.00
More
In Stock

Brand: Dy lindje dhe dy perëndime

Orientalizmi, Eduard Said

Review(s): 0

Të besosh që Orienti është i krijuar, ose siç unë e quaj “orientalizuar”, dhe të besosh se kjo që  ka ndodhur është thjesht një nevojë e imagjinatës, është mungesë e madhe sinqeriteti. Lidhja që ekziston ndërmjet Perëndimit dhe Lindjes, është një lidhje force e dominimi e një hegjemoni komplekse në gradë të ndryshme.

Price ALL1,200.00
More
In stock