• Banner

Shteti Shqiptar, nga Konferenca e Londrës në bashkimin me Italinë 1913-1939, Amedeo Xhanini

Me përvojë të veçantë në botë  akademike, ai njihet si autor i një sëri studimesh në fushën juridike konstitucionaliste ndërkombëtare.

ALL1,200
Quantity
Out-of-Stock

Description

Title: Shteti Shqiptar, nga Konferenca e Londrës në bashkimin me Italinë 1913-1939

Original: L’Albania dall’indipendenza all’unione con l’Italia 1913-1939

Category: History

Author: Amedeo Xhanini

Albanian translator: Qemal Veliaj

Publisher: Reklama

Year: 2019

Pgs: 344

Weight: 0.385 kg

ISBN: 978-9928-4558-9-5

Product Details
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
16 other products in the same category:

Mein Kampf (Lufta ime), Adolf Hitler, vëllimi i parë

(0)

Rruga mëse e jashtëzakonshme e jetës së tij ka treguar se si idetë e mbrapshta, të përhapura si ide misionarësh, mund të çojnë në programe politike plotësisht të çmendura dhe në tragjedi më përmasa botërore. Ky libër duhet lexuar që t'i hiqet velloja e misterit që e rrethon, për të parandaluar ekstremizmin dhe urrejtjen e çdo lloji. Mein Kampf duhet të...

Price ALL1,500
More
In stock

Publisher: Botart

21 leksione për shekullin 21, Yuval Noah Harari

(0)

“21 leksione për shekullin e 21” i Yuval Noah Harari-it është një hulumtim zhbirues dhe largpamës në problematikat më të nxehta të ditëve të sotme ndërkohë që lëvizim drejt hapësirave të panjohura të së ardhmes. Teksa teknologjia përparon më shpejt sesa vetë ndërgjegjësimi ynë rreth saj, pirateria informatike kthehet në një taktikë luftarake dhe bota...

Price ALL1,500
More
In stock
chat Comments (0)