Reference: SKU000001

Brand: Mitrush Kuteli

Tregime të moçme shqiptare, Mitrush Kuteli

Review(s): 0

Përrallat e treguara nga Mitrush Kuteli përbëjnë pjesën më të rëndësishme të letërsisë shqiptare, një frymëzim për një numër të madh veprash të tjera letrare që pasuan përgjatë dekadave. Tregime të Motshme Shqiptare përbën një klasik të të gjitha kohërave.

Price ALL700.00
More
In stock
All best sellers
  • Banner

Kultura ilire e tumave ne pellgun e Korces (kopertinë e trashe), Zhaneta Andrea
  • Kultura ilire e tumave ne pellgun e Korces (kopertinë e trashe), Zhaneta Andrea

Kultura ilire e tumave ne pellgun e Korces (kopertinë e trashe), Zhaneta Andrea

Rating 
ALL1,700.00
Quantity
There are not enough products in stock

Description

Title: Kultura ilire e tumave në pellgun e Korçës (hard cover)
Category: History, archeology
Author: Neritan Ceka
Publisher: Akademia e Shkencave, Qendra e Kërkimeve Arkeologjike
Year: 1985
Pgs: 345
Weight: 0.621 kg.

Product Details
Reviews

Write your review

Kultura ilire e tumave ne pellgun e Korces (kopertinë e trashe), Zhaneta Andrea

Kultura ilire e tumave ne pellgun e Korces (kopertinë e trashe), Zhaneta Andrea

Write your review
16 other products in the same category:

Brand: Dy lindje dhe dy perëndime

Fryma e përgjithshme, Thomas Paine

Review(s): 0

Publikuar fillimisht në mënyrë anonime më 10 janar 1776, Fryma e përgjithshme është eseja që kontribuoi në formimin e Shteteve të Bashkuara përmes argumentimit në favor të një qeverisjeje egalitare. Ky është libri që u shit dhe qarkulloi me shumicë, duke u lexuar me zë të lartë nëpër tavernat e luftëtarëve të Revolucionit Amerikan dhe sot e kësaj dite...

Price ALL500.00
More
In stock

Brand: Toena

Ujku i murrmë. Jeta dhe vepra e Mustafa Qemal Ataturkut, H. C. Armstrong

Review(s): 0

Ai ishte modeli dhe ideali i tyre. Përveç rëndësisë së madhe historike, ky libër, i botuar për herë të parë në vitin 1933, është gjithashtu një studim magjepsës i një figure jashtëzakonisht komplekse dhe kontradiktore, brenda së cilës vetëdisiplina e hekurt dhe aftësia për vetëbraktisje, qëndronin krah për krah duke përforcuar kësisoj njëra-tjetrën.

Price ALL900.00 Regular price ALL1,000.00
More
In stock

Brand: Papirus

Imperium, Robert Harris

Review(s): 0

Ngritjen e përplasjet e tij me kolosët e atëhershëm të Romës na tregon Robert Harris në romanin e tij, të mbrujtur sa me fantazi po aq të mbështëtur në burimet historike, më të plotat se të çdo periudhe tjetër të Romës së lashtë. 

Price ALL900.00 Regular price ALL1,000.00
More
In stock