All best sellers
  • Banner

  • Reduced price

Miqësi e ndaluar, Anne-Marie Conway

Rating 

Nga autorja e romanit “Vera e fluturave” tashmë vjen historia e paharrueshme e një miqësie të re, e një tragjedie të tmerrshme dhe e një gënjeshtre të varrosur për vite të tëra.

ALL800.00
ALL720.00 Save 10%
Quantity
In stock

Description

Title: Miqësi e ndaluar

Po kur zhgënjehesh nga vera që mezi e ke pritur?

Original: Forbidden friends

Category: Novel

Author: Anne-Marie Conway

Albanian translator: Tea Metani

Publisher: Muza

Year: 2020

Pgs: 302

Weight: 0.36

ISBN: 9789928457295

Mbi librin

A mund t’i mbajë të gjitha këto përgjigje një sekret i errët i të shkuarës?

A mund ta ndalë një natë fatale Lizin dhe Binë... përgjithmonë?

 

Lizi dhe Bija takohen gjithmonë gjatë pushimeve verore dhe mes tyre lind një shoqëri e sinqertë. Duke iu bërë bisht prindërve e duke eksploruar përreth, ditët e nxehta të verës po shkonin për bukuri. Por, ndërsa vajzat afrohen nga dita në ditë me njëra-tjetrën, pyetje të çuditshme fillojnë të lindin... A është vërtet Lizi fëmijë i vetëm? Pse është zhdukur babai i Bisë? Dhe pse, teksa pushimeve u vjen fundi, vajave u ndalohet të takohen sërish?

 

Nga autorja e romanit “Vera e fluturave” tashmë vjen historia e paharrueshme e një miqësie të re, e një tragjedie të tmerrshme dhe e një gënjeshtre të varrosur për vite të tëra. 

Product Details
Muza
Reviews

Write your review

Miqësi e ndaluar, Anne-Marie Conway

Miqësi e ndaluar, Anne-Marie Conway

Nga autorja e romanit “Vera e fluturave” tashmë vjen historia e paharrueshme e një miqësie të re, e një tragjedie të tmerrshme dhe e një gënjeshtre të varrosur për vite të tëra.

Write your review
16 other products in the same category:

Reference: 2622

Publisher: OMSCA-1

E zhveshur perpara teje, Sylvia Day

Review(s): 0

Title: E zhveshur përpara tejeOriginal: Bared to youCategory: NovelAuthor: Sylvia DayAlbanian translator: Meril OrtiPublisher: Omsca – 1Year: 2012Pgs. 416Weight: 0.40 kgISBN: 978-9928-132-18-5  

Price ALL800.00 Regular price ALL1,000.00
More
There are not enough products in stock

Reference: 2191

Publisher: Dituria

Grate, T. C. Boyle

Review(s): 0

Title: GratëOriginal: The WomenCategory: NovelAuthor: T. C. BoyleAlbanian translator: Jorgji QirjakoPublisher: DituriaYear: 2011Pgs. 536Weight: 0.67 kgISBN: 978-99943-46-90-5  

Price ALL800.00 Regular price ALL1,000.00
More
There are not enough products in stock

Publisher: Botimet Dudaj

Requiem, një shajni, Antonio Tabucchi

Review(s): 0

Në një gjendje midis vetëdijes dhe pavetëdijes, midis përvojës së reales dhe perceptimit të ëndrrës, pa qenë fare në gjendje të shpjegojë si e qysh, të dielën e fundit të një korriku, një njeri e sheh veten në mes të ditës në një Lisbonë të shkretë dhe zharitëse.

Price ALL560.00 Regular price ALL700.00
More
In stock

Reference: 2977

Publisher: OMSCA-1

Jeta sekrete e bleteve, Sue Monk Kidd

Review(s): 0

Title: Jeta sekrete e bletëveOriginal: The secret life of beesCategory: NovelAuthor: Sue Monk KiddAlbanian translator: Nestor NepravishtaPublisher: Omsca 1Year: 2009Pgs. 312Weight: 0.36 kgISBN: 978-999430-41-61-0  

Price ALL640.00 Regular price ALL800.00
More
There are not enough products in stock