Reference: SKU000001

Brand: Mitrush Kuteli

Tregime të moçme shqiptare, Mitrush Kuteli

Review(s): 0

Përrallat e treguara nga Mitrush Kuteli përbëjnë pjesën më të rëndësishme të letërsisë shqiptare, një frymëzim për një numër të madh veprash të tjera letrare që pasuan përgjatë dekadave. Tregime të Motshme Shqiptare përbën një klasik të të gjitha kohërave.

Price ALL700.00
More
In stock
All best sellers
  • Banner

Udhëtari dhe drita e hënës, Antal Szerb
  • Udhëtari dhe drita e hënës, Antal Szerb

Udhëtari dhe drita e hënës, Antal Szerb

Rating 
ALL900.00
Quantity
In stock

Description

Title: Udhëtari dhe drita e hënës
Original: Journey by the moonlight
Category: Novel
Author: Antal Szerb
Albanian translator: Romina Kashraj
Publisher: Aleph
Year: 2019
Pgs: 280
Weight: 0.308 kg.
ISBN: 978-9928-4499-9-3

Product Details
Aleph
Reviews

Write your review

Udhëtari dhe drita e hënës, Antal Szerb

Udhëtari dhe drita e hënës, Antal Szerb

Write your review
16 other products in the same category:

Reference: SKU001745

Brand: Botimet Dudaj

Tigri i bardhe, Aravind Adiga

Review(s): 0

Title: Tigri i BardhëOriginal: The White TigerCategory: NovelAuthor: Aravind AdigaAlbanian translator: Alba KokalariPublisher: DudajYear: 2011Pgs. 328Weight: 0.31 kgISBN: 978-99943-0-226-0  

Price ALL1,000.00
More
There are not enough products in stock

Reference: SKU001130

Brand: Dituria

Loja e engjellit, Carlos Ruiz Zafon

Review(s): 0

Title: Loja e engjëllitOriginal: El juego del ángelCategory: NovelAuthor: Carlos Ruiz ZafonAlbanian translator: Ledia DushiPublisher: DituriaYear: 2009Pgs. 520Weight: 0.56 kgISBN: 978-99943-46-71-4  

Price ALL1,250.00
More
In Stock