CD & DVD in Albanian

Information

Publishers

Authors

Reduced price! Vajzat me kordele te kuqe, Film DVD View larger

Vajzat me kordele te kuqe, Film DVD

SKU000875

New book

Titulli Vajzat me kordele të kuqe Film DVD Regjisor Gëzim Erebara Skenari Gëzim Erebara Luan Rama Kompozitor Aleksandër Lalo Interpretojnë Marjeta Ilo, Anisa Markajan, Vangjel Heba, Tinka Kurti, Drita Pelingu, Shpresa Bërdëllima, Dimitra Plasari, Te

More details

In Stock

$9.86

-20%

$12.33

Add to wishlist

Volume discounts

QuantityPriceYou Save
3 $1.23 Up to $33.29

More info

Titulli Vajzat me kordele të kuqe Film DVD Regjisor Gëzim Erebara Skenari Gëzim Erebara Luan Rama Kompozitor Aleksandër Lalo Interpretojnë Marjeta Ilo, Anisa Markajan, Vangjel Heba, Tinka Kurti, Drita Pelingu, Shpresa Bërdëllima, Dimitra Plasari, Teuta Keci, Arben Imami, Edmond Budina, Sandër Prosi, Zhani Zicishti, Edita Shkreta, Rudina Kavoci, Vangjel Toce, Agim Shuka, Llambi Kacani, Marika Kallamata, Eva Pëllumbi, Vegim Xhani Kohëzgjatja: 88 minuta Gjuhët: Shqip Prodhuesi Albatrade Sipas të drejtës së autorit, shitet vetëm për përdorim shtëpiak Mbi filmin Filmi ka në qendër jetën shkollore të disa vajzave gjatë periudhës së fashizmit. Jeta së bashku me Dhuratën dhe disa shoqe të jera formojnë lëvizjen guerile antifashiste brenda shkollës. Gjatë një feste, mësuesit fashistë duan të detyrojnë nxënësit të këndojnë himnin fashist, gjë që con në kryengritjen e vajzave. Në këtë protestë, Jeta arrestohet dhe më pas pushkatohet. Pesha: 0.07 kg

Reviews

Write a review

Vajzat me kordele te kuqe, Film DVD

Vajzat me kordele te kuqe, Film DVD

Titulli Vajzat me kordele të kuqe Film DVD Regjisor Gëzim Erebara Skenari Gëzim Erebara Luan Rama Kompozitor Aleksandër Lalo Interpretojnë Marjeta Ilo, Anisa Markajan, Vangjel Heba, Tinka Kurti, Drita Pelingu, Shpresa Bërdëllima, Dimitra Plasari, Te

Customers who bought this product also bought: